امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۲۰:۱۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29025
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سهیل مهدی پور دبیر انجمن علمی جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، از انجام اعمال جراحی پیچیده زانو ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سهیل مهدی پور دبیر انجمن علمی جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، از انجام اعمال جراحی پیچیده زانو به صورت مجازی خبر داد.

 مهدی پور در کنفرانس ماهانه انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران به ارائه سخنرانی تحت عنوان «کمک کامپیوتر و برنامه‌ریزی قبل از عمل موارد مشکل تعویض مفصل زانوها» پرداخت.

وی درباره چگونگی استفاده از کامپیوتر در موارد مشکل تعویض مفصل زانوها گفت: نرم‌افزارهایی طراحی شده است که می‌توان به کمک آن تصاویر سه بعدی از مفاصل بیمار و همچنین پروتزهایی که قرار است برای وی کار گذاشته شود تهیه کرد و در اختیار تیم جراحی قرار داد.

مهدی‌پور ادامه داد: در واقع، زمانی که با مورد پیچیده‌ای مواجه هستیم و تعیین نقشه عمل مشکل است، می‌توان با استفاده از کامپیوتر عمل جراحی را به صورت مجازی انجام داد.

فوق تخصص ارتوپدی زانو و جراح بیماری‌های استخوان با بیان اینکه با کمک این نرم افزار نقشه کلی جراحی را طراحی و همانندسازی می‌کنیم، گفت: بعد از حصول اطمینان، عمل جراحی برای بیمار انجام می‌شود.

دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران افزود: مزیت جراحی مجازی این است که در حین عمل، با موارد غیر قابل برگشت مواجه نشویم و تمام مراحل عمل از قبل تعیین شده باشد.

مهدی‌پور اضافه کرد: در این سخنرانی چند مورد از اعمال جراحی که به این طریق انجام شده بود هم به نمایش درآمد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار