امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2903
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، فاطمه آلیا در نشست تخصصی اعضای فراکسیون حمایت حقوق معلولان با رئیس و معاونین سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، فاطمه آلیا در نشست تخصصی اعضای فراکسیون حمایت حقوق معلولان با رئیس و معاونین سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت فراکسیون حمایت از حقوق معلولان اظهار داشت: این فراکسیون سه دوره است که در مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و پیشگیری از معلولیت‌ها جلسات متعددی را در سال گذشته با مسئولان بهزیستی، وزارت کشور، وزارت بهداشت برگزار کرد در سال جاری نیز این جلسات ادامه خواهد داشت.

آلیا گفت: پیگیری آخرین وضعیت لایحه اصلاحیه قانون جامعه حمایت از حقوق معلولان که در سال گذشته کار مشترکی بین دولت و مجلس بود یکی دغدغه‌های نمایندگان مجلس بوده که امیدواریم به نتیجه برسد.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس خاطرنشان کرد: لایحه بازنگری شده قانون جامعه حمایت از حقوق معلولان هر چه زودتر پس از تصویب در کمیسیون تخصصی و در نهایت تصویب هیئت وزیران به مجلس شورای اسلامی برای تصویب نهایی ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد:  در بحث اصل 44 قانون اساسی و واگذاری بخش خصوصی باید مددجویان و معلولان بهزیستی از این موضوع استثناء شوند چرا که در این زمینه با مشکلاتی رویرو هستند.
 
آلیا ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات معلولان در موضوع خدمات منشی به معلولان در مقطع دکترا است که باید این موارد و مشکلات رفع شود. 

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس ادامه داد: در بحث مناسب‌سازی نیز اقداماتی در سال‌های گذشته انجام گرفته است اما کافی نیست که در این زمینه نیز قرار شد جلساتی با وزارت کشور و مسئولان شهرداری برگزار شود.

آلیا خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات معلولان در سال‌های گذشته بحث مستمری بوده است که در این زمینه نمایندگان مجلس و مسئولان بهزیستی برنامه‌های را برای معلولان و مددجویان دارند.

وی اظهار امیدواری کرد با تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته صورت گرفته است مستمری مددجویان افزایش یابد که در همین زمینه قرار شد سازمان بهزیستی پیشنهادات خود را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس بیان داشت: چنانچه شرایط مهیا شود مستمری مددجویان در سال جاری از 40 به 220 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها