امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29031
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 78
رسول علی اشرفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال جاری یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: در مورد ...

رسول علی اشرفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال جاری یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: در مورد صید غیر مجاز آبزیان شاهد 21 مورد تخلف بودیم و درباره صید غیر مجاز پرندگان طی این مدت تخلفی صورت نگرفته است.

مدیر کل اداره محیط زیست استان افزود: در همین بازه زمانی 6 مورد شکار غیر مجاز پستانداران از قبیل کل، بز، قوچ و میش را شاهد بودیم.

وی درباره زنده‌گیری پرندگان و پستانداران یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مورد زنده‌گیری پرندگان و پستانداران به ترتیب 27  و هفت مورد تخلف صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه در سه ماهه نخست سال جاری پنج مورد تخلف شروع به شکار و صید به ثبت رسیده است، ادامه داد: 17 مورد تخلف نیز طی همین بازه زمانی مربوط به نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده می‌شود.

اشرفی‌پور با بیان اینکه از ابتدای سال 92 تا پایان خردادماه حتی یک مورد سلاح غیرمجاز کشف نشده است، ابراز داشت: این در حالی است که 5 قبضه سلاح مجاز در مناطق تحت حفاظت کشف و ضبط شده است.

مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران یادآور شد: طی این مدت یک قبضه سلاح جنگی(کلاشینکفت)کشف و ضبط شده است.

وی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه 37 تیر فشنگ، 11عدد تور و قلاب ماهیگیری کشف و ضبط شده است، ادامه داد:‌ طی این مدت38 مورد تخلف در رابطه با آلودگی محیط زیست و تخریب در یگان حفاظت محیط زیست به ثبت رسیده است.

اشرفی‌پور با اشاره به بروز 5 مورد تخلف تعلیف غیرمجاز دام، ابراز داشت: طی این مدت شاهد یک مورد تخلف آتش‌سوزی و همچنین پنج مورد تصرفات عدوانی اراضی بودیم.

اشرفی‌پور با بیان اینکه میزان ضرر و زیان متعلقه ناشی از تخلفات صورت گرفته از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه برابر 14 میلیون و 59 هزار و 480 تومان بوده است، گفت: میزان ضرر و زیان وصولی از این محل برابر هفت میلیون و 259 هزار و 480 تومان بوده است.

مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه تعداد کل متخلفین از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه برابر 67 نفر است، خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی 63 تخلف در این حوزه صورت گرفته و به ثبت رسیده است.

اشرفی‌پور در مورد وضعیت پرونده‌ متخلفان، خاطرنشان کرد:‌ هم‌اکنون 7 پرونده مختومه و 34 پرونده در جریان و 22 پرونده برائت شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها