امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29048
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 82
محمدرضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در رابطه با اینکه جای چه روزنامه‌هایی در سبد مطبوعات کشور خالی است، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه امروز ...

محمدرضا جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در رابطه با اینکه جای چه روزنامه‌هایی در سبد مطبوعات کشور خالی است، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه امروز روزنامه‌های متعددی از جمله روزنامه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و . .. در کشور  وجود دارد، اما این روزنامه‌ها نتوانسته‌اند همانند رسانه‌ها و مطبوعات سایر کشورها ارتباط دوسویه را با مردم برقرار کنند.

این کارشناس علوم ارتباطات افزود: در واقع هم‌اکنون در کشور روزنامه‌‌ای وجود ندارد که بتواند بین مخاطب و جریان حاکمیت به عنوان رکن چهارم دموکراسی عمل کند.

وی یادآور شد: امروز شبه روزنامه‌هایی به وجود آمده‌اند که در جهت احزاب، گروه‌‌ها و تشکل‌های سیاسی حرکت می‌کنند.

به گفته وی، در شرایط حاضر جریانات قدرت در کشور به عنوان ابزار رسانه مطرح هستند.

جمالی با اعلام اینکه در حال حاضر روزنامه‌ها و مطبوعات کشور مانند یک حزب و شبه حزب عمل می‌کنند، بیان داشت:‌ تخصصی کردن روزنامه‌های کشور زمانی موثر واقع می‌شود که کارکرد مطبوعات در کشور ما به وجود آمده باشد.

وی ادامه داد: زمانی که مطبوعات کشور از جریانات حزبی و جناحی کنار روند، می‌توان امیدوار بود که روزنامه‌های تخصصی از جمله روزنامه طنز، روزنامه قرآن و ... در کشور انتشار یابد.

جمالی درباره استقبال وزارت ارشاد از انتشار روزنامه طنز در روزهای پایانی دولت دهم، بیان داشت: باید به خاطر داشته باشیم که پیش از این نشریه «گل‌ آقا» و هفته‌نامه طنز در کشور انتشار می‌یافت اما به دلیل استقبال اندک مخاطبین این نشریه‌ و هفته‌نامه‌ها نتوانستند به کار خود ادامه دهند؛ با این شرایط چطور می‌توان انتظار داشت که روزنامه طنز انتشار یابد و مورد اقبال مردم قرار گیرد.

این فعال عرصه رسانه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در کشور طنز نویس حرفه‌ای  وجود ندارد و  انتشار روزنامه طنز دور از انتظار است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها