امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29062
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی روز گذشته (شنبه) با ژنرال «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی روز گذشته (شنبه) با ژنرال «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع و فرمانده ارتش مصر، به ابراز نگرانی عمیق دولت واشنگتن درباره خشونت های جاری در مصر پرداخت و بر لزوم خویشتن‌داری در این کشور تاکید کرد.

«جورج لیتل» سخنگوی پنتاگون با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا بر این باور است که انتقال قدرت جاری در مصر باید فراگیر باشد و مقامات مصری باید از بازداشت های سیاسی خودداری کنند و اقداماتی را در راستای جلوگیری از خونریزی ها و تلفات انسانی بیشتر در مصر عملی کنند.

بر اساس گفته سخنگوی پنتاگون، هیگل همچنین به السیسی تاکید کرد که احیای مسیر حرکت مردم مصر به سمت گذار دموکراتیک در این کشور به معنای منافع کوتاه و دراز مدت مصری‌ها است؛ هیگل همچنین خواستار بردباری تمام طیف سیاسی مصر شد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که ارتش مصر اخیرا در واکنش به تظاهرات مردم معترض به حکومت «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور، وی را از سمت خود عزل کردند که این اقدام که کودتای نظامی تلقی می شود، درگیری های گسترده ای را در مصر به همراه داشته است؛ در جدیدترین درگیری ها میان مخالفان و حامیان دولت سرنگون شده مصر که روز جمعه اتفاق افتاد، 74 نفر کشته و 748 نفر دیگر نیز در میدان «رابعه العدویه» مصر مجروح شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها