امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29066
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه قتل یکی از رهبران مخالفان در تونس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه قتل یکی از رهبران مخالفان در تونس را بشدت محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: در تاریخ 25 جولای در تونس یک فرد ناشناس به "محمد البراهمی" رهبر حزب «جنبش ملی» تونس، عضو مجمع موسسان ملی و یکی از رجال سیاسی معتبر این کشور تیراندازی نموده و او را به قتل رساند. این قتل که ظاهرا انگیزه‌های سیاسی داشته است، باعث اعتراض گسترده مردم تونس شده است.  

مقامات دیپلماتیک روس یادآور شدند: دولت روسیه نیز بشدت این اقدام شوم را که با هدف ایجاد اختلاف در روند حیات سیاسی تونس صورت گرفته را محکوم کرده و بر این عقیده است که چنین اقداماتی به هیچ وجه قابل توجیه نیستند. ما همچنین از دولت تونس انتظار داریم تا این حادثه با دقت مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای عدم تکرار چنین حوادثی صورت بگیرد.

وزارت خارجه روسیه در پایان ابراز امیدواری کرده است که در شرایط حساس کنونی همه نیروهای سیاسی تونس باید خویشتن‌داری کرده و برای ایجاد شرایط مناسب برای ادامه روند دموکراتیزه سازی این کشور به سمت گفت‌وگوهای ملی گسترده روی آورند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها