امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29091
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الحیات، کابینه رژیم صهیونیستی امروز آزادی 104 اسیر فلسطینی که تشکیلات خودگردان به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الحیات، کابینه رژیم صهیونیستی امروز آزادی 104 اسیر فلسطینی که تشکیلات خودگردان به منظور احیای روند سازش آن را درخواست کرده است، بررسی می‌کند.

در این جلسه آزادی اسرای فلسطینی اراضی 48 نیز بررسی می‌شود و این در حالی است که دولت‌های قبلی اسرائیل با آزادی این افراد مخالفت کرده و مدعی بودند که این اسرا باید تحت قوانین اسرائیل باشند و با آنها باید بر اساس قانون اسرائیل برخورد شود.

در همین رابطه شورای شهرک‌نشینان از وزرای دولت خواست تا رأی مخالف به آزادی اسرا بدهند و تاکید کرد که آزادی اسرا از دو جنبه اخلاقی و سیاسی «اشتباه بزرگ» است.

این شورا همچنین در بیانیه‌ای تاکید کرد که تحت هیچ شرایطی نباید موضوع آزادی اسرا را با هر تصمیمی در رابطه با ساخت‌وساز در شهرک‌ها و یا هر موضوع دیگری مرتبط کرد.

انتظار می‌رود که کابینه اسرائیل امروز در مورد چند موضوع مربوط به ازسرگیری مذاکرات سازش تصمیم‌گیری کند که از جمله این تصمیمات عبارت از اعطای چراغ سبز به نتانیاهو برای ازسرگیری روند مذاکرات و مامور کردن تیم وزارتی ویژه برای این امر متشکل از 4 وزیر است و وظیفه این تیم نیز تعیین لیست اسرای فلسطینی برای آزادی آنها خواهد بود.

تصمیم دوم مربوط به موافقت وزرا با آزادی 104 اسیر فلسطینی به عنوان نشان دادن حسن نیت اسرائیل برای ازسرگیری مذاکرات است.

موضوع سومی که باید درباره آن تصمیم‌گیری شود مربوط به برگزاری همه‌پرسی پس از دستیابی به هر گونه توافق احتمالی با فلسطینیان است که به موجب آن از برخی اراضی باید چشم‌پوشی شود و برخی شهرک‌ها نیز تخلیه شوند.

در همین راستا حزب راستگرای «خانه یهودی» اعلام کرد که سه وزیر این حزب به آزادی اسرای امنیتی فلسطین رأی منفی خواهند داد.

«نفتالی بینیت» رئیس این حزب خواستار قتل اسرا به جای آزادی آنها شد.

این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شب گذشته در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشت که با آزادی 104 اسیر فلسطینی موافقت کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها