امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29093
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "جیم تاون سند" معاون وزیر دفاع آمریکا از مخالفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "جیم تاون سند" معاون وزیر دفاع آمریکا از مخالفت مقامات مسکو با عضویت احتمالی فنلاند در سازمان ناتو ابراز دلسردی نمود.

به گفته این مقام بلندپایه پنتاگون، که به هلسینکی سفر کرده است، هر کشوری باید حق داشته باشد تا بطور مستقل تصمیم بگیرد که در چه اتحاد و سازمانی عضو باشد یا نباشد.

شبکه تلویزیون دولتی  فنلاندی در گزارشی در این رابطه یادآور شد که اخیرا "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه در زمان سفر به این کشور، مقامات فنلاندی را به اقدامات نظامی خاص در پاسخ به عضویت احتمالی فنلاند در ناتو تهدید کرد.

در واقع شایگو یادآور شده بود که عضویت فنلاند در ناتو روسیه را وادار خواهد کرد تا با توجه به گسترش ناتو  و نزدیک شدن این اتحاد نظامی به مرزهای این کشور، تدابیر نظامی خاصی را برای تقویت امنیت خویش در نظر بگیرد.

معاون رئیس پنتاگون همچنین ابراز امیدواری کرد که جامعه بین الملل، از جمله فنلاند، ناتو و شرکای این سازمان از اقدامات در نظر گرفته شده برای حمایت از دولت افغانستان بعد از خروج نیروهای ائتلاف بین المللی از این کشور در سال 2014 حمایت کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار