امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29094
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مغرب از تحولات اخیر در مصر و حمله به تظاهرات کنندگان این کشور و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از هواداران محمد ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مغرب از تحولات اخیر در مصر و حمله به تظاهرات کنندگان این کشور و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از هواداران محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر به شدت ابراز نگرانی کرد.

وزارت امور خارجه مغرب در بیانیه‌ای اعلام کرد: این کشور تحولات و حوادث داخلی مصر را با نگرانی و ناراحتی شدید دنبال می‌کند که با کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان این کشور همراه بوده است.

این بیانیه افزود: مغرب ضمن عرض تسلیت به ملت مصر، از احزاب و طیف‌های سیاسی مصر می‌خواهد به فکر منافع ملی کشورشان باشند و به گفت‌وگو و اجرای دموکراسی متعهد باشند تا مانع قربانی شدن شمار بیشتری شود.

وزارت خارجه مغرب در ادامه از همه مصری‌ها خواست از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تشدید خشونت‌ها و کشتار بیشتر در کشور دریغ نکند.

جماعت عدل و احسان بزرگترین جمعیت اسلام گرا که دولت مغرب فعالیتش را در این کشور ممنوع کرده است نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: جنایت وحشیانه علیه مصری‌هایی را که با کودتای نظامی مخالف هستند محکوم می‌کنیم.

این بیانیه افزود: از آزادگان و بزرگان جهان می‌خواهیم با نشان دادن اعتراض خود این جنایات علیه مسلمانان در مصر را محکوم کنند.

جماعت عدل و احسان مغرب گفت: کودتای نظامی در مصر سنجش واقعی جهان عرب و اسلام و جامعه بین‌المللی و نهادهای وابسته به آن در قبال قربانی شدن صدها تن در مصر است چرا که حوادث مصر نقض آشکار همه منشورها و قوانین بین‌المللی است.

جماعت عدل و احسان مغرب از مردم این کشور خواست با برپایی تظاهرات حمایت خود را از هواداران دولت قانونی محمد مرسی در مصر اعلام و جنایاتی را که در این کشور به وقوع پیوسته است محکوم کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار