امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۳:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 291
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 375
«ابراهیم الشمرانی» فعال سیاسی و رسانه‌ای سعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود در این کشور افزود: اوضاع سیاسی عربستان در مقایسه با دو سال ...

«ابراهیم الشمرانی» فعال سیاسی و رسانه‌ای سعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود در این کشور افزود: اوضاع سیاسی عربستان در مقایسه با دو سال پیش تفاوت فراوانی داشته تا جایی که سطح آگاهی مردم افزایش«ابراهیم الشمرانی» فعال سیاسی و رسانه‌ای سعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود در این کشور افزود: اوضاع سیاسی عربستان در مقایسه با دو سال پیش تفاوت فراوانی داشته تا جایی که سطح آگاهی مردم افزایش یافته و اکنون از خواسته ها و حقوق خود سخن می گویند و هرچند تعداد این افراد در مقایسه با کل جمعیت عربستان کم است اما از تغییر در صحنه سیاسی کشوری حکایت دارد که نظامی سرکوبگر بر آن حاکم است.

کمترین حقوق شهروندان عربستانی نیز سرکوب می‌شود

وی تصریح کرد: گزارش های بین المللی در زمینه حقوق بشر نیز به خوبی از سرکوب کمترین حقوق شهروندان به دست نظام دیکتاتوری سعودی حکایت دارد، توصیف فعالان سیاسی و کسانی که حقوق خود را مطالبه می کنند بعنوان آشوب طلب کاملا بی اساس است.

این فعال عربستانی در مورد وضعیت زندانیان در زندان‌های سعودی تصریح کرد: حقوق آنان به عنوان یک انسان به بدترین وضع نقض شده و سخت تحت شکنجه های جسمی و روحی و اخلاقی قرار دارند آن هم در شرایطی که بیشتر زندانیان بدون اتهام در زندان به سر می‌برند و تنها گناه آنان بیان خواسته‌ها و عقاید خود و به عبارت دیگر بیان واقعیت ها است.

عربستان دیر یا زود صحنه انقلاب مردمی خواهد بود

این فعال سیاسی سعودی در مورد اینکه آیا عربستان به صحنه انقلاب مردمی تبدیل خواهد شد، پاسخ داد: قطعاً، زیرا تجمع ها و اعتصاب ها در شهرهای مختلف عربستان هسته های اولیه انقلاب هستند به ویژه اینکه انقلاب مردمی عملا در منطقه الشرقیه رخ داده است اما رسانه ها بر آن سرپوش گذاشته اند تا جایی که می توان آن را انقلاب فراموش شده دانست.

وی تاکید کرد که سطح آگهی مردم افزایش یافته و دریافته‌اند که سیاست نظام مبتنی بر تفرقه افکنی و تبعیض و خودکامگی و سرکوب آزادی ها است از همین رو دامنه جنب و جوش انقلابی آنان گسترده‌تر شده و با گذشت زمان شاهد افزایش هرچه بیشتر آگاهی آنان خواهیم بود تا جایی که احتمال می رود گروه‌های خاموش نیز در هر لحظه مهر سکوت را شکسته و به مقابله با نظام حاکم برخیزند.

تجاوز به زنان در زندان بعد از شکنجه و ضرب و شتم

الشمرانی در مورد نقش رسانه های خارجی در پوشش خبری حوادث عربستان اظهارداشت: تعداد اندکی از رسانه های خارجی در تلاش برای بررسی اوضاع و وقایع عربستان و سیاست استبدادی آن هستند که البته این نیز به نوبه خود گام مثبتی به شمار می‌آید.

وی در مورد تعداد زیاد افراد بیکار در عربستان گفت: درآمدهای سرشار نفتی نیز صرف بهبود وجهه نظام حاکم می شود از همین رو میزان بیکاری در کشور ثروتمند سعودی بالا است.

این کارشناس سعودی با اشاره به وضعیت زنان در زندان‌های سعودی اظهارداشت: نظامی که مدعی حکومت بر اساس شریعت اسلامی است در حق زندانیان زن رفتار غیر انسانی در پیش گرفته که از شامل ضرب و شتم و شکنجه آنان است و حتی از این فراتر رفته و بسیاری از این زندانیان مورد تجاوز نیز قرار می گیرند.

سکوت آمریکا در قبال عملکرد سران سعودی  طبیعی است

وی در خصوص سکوت آمریکا در برابر نقض حقوق بشر در عربستان تصریح کرد: این رفتار کاملاً قابل پیش‌بینی است زیرا نظام سعودی مزدور آمریکا و متحد آن است بنابراین احمقانه است که آمریکا بخواهد مزدور مخلص خود را از دست بدهد.

الشمرانی تاکید کرد: فقط سرنگونی نظام است که می تواند وضعیت عربستان را تغییر دهد بنابراین باید به مبارزه مسالمت آمیز و تظاهرات ادامه داد تا زمانی که نظامی تشکیل شود که قانون اساسی آن برگرفته از کتاب خدا و سنت و رسول (ع) باشد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها