امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29109
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست روز ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست روز قدس در پرتو تحولات سیاسی و امنیتی منطقه که امروز یکشنبه 6 مرداد ماه در دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، با بیان اینکه قدس به دلیل جایگاه والای اسلامی و قرار داشتن قبله اول مسلمین قداست دارد، یادآور شد: بر اساس تفکر حضرت امام این موضوع فراتر از مرزهای جهان اسلام و در سطح همه مستضعفین جهان دنبال می‌شود.

وی با اشاره به مبارزات مردم فلسطین پیش از شکل‌گیری رژیم اسرائیل در منطقه گفت: کشورهای عربی با این وجود در تمامی جنگ‌ها در مقابل رژیم صهیونیستی شکست خوردند و ما شاهد توسعه جغرافیایی این رژیم بودیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اولین نقطه پیروزی در مقابل رژیم اسرائیل را در سال 2000 و توسط حزب‌الله خواند و اظهار داشت: باید پرسید چه اتفاقی افتاد یک گروه کوچک بر چهارمین ارتش دنیا پیروز شد.

بروجردی این موضوع را نتیجه تفکر امام خواند که دایره محدود قومیت‌گرایی را شکست و فلسطین را مسئله همه مسلمین و مستضعفین جهان دانست.

وی با تاکید بر اینکه باید با سلاح اعتقاد و ایمان و نه محاسبات سیاسی وارد موضوع فلسطین شد، اظهار داشت: محاسبات سیاسی از یک چریک یک مذاکره کننده ساخت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تصمیم آمریکا در سال 2006 برای نابودی حزب‌الله اشاره کرد و گفت: آمریکا در این راستا اسرائیل را به شدت تجهیز کرد و هزار نقطه شیعه‌نشین در جنوب لبنان را هدف قرار دادند. آمریکا از یونان بمب‌های 10 تنی ارسال کرد اما در هفته سوم متوجه شکست مفتضحانه خود شدند و ناگزیر برای جلوگیری از فروپاشی رژیم اسرائیل آتش‌بس را پذیرفتند.

بروجردی با اشاره به اینکه در فاصله کوتاه جنگ‌های 22و 8 روزه را داشتیم که رژیم اسرائیل در برابر مقاومت شکست خورد، خاطرنشان کرد: امروز تمام امکانات غرب به کار گرفته شده تا سوریه را که محور مقاومت است، شکست دهد و باید تاسف خورد برای کسانی که سال‌ها در جبهه مقاومت بودند و امروز در جبهه آمریکا علیه مقاومت می‌جنگند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تمام تحلیلگران غربی تصور می‌کردند که ظرف دو تا سه ماه حکومت سوریه از بین می‌رود، خاطرنشان کرد:‌ امروز در سال سوم هستیم و چنین اتفاقی رخ نداده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تحولات مصر اشاره کرد و افزود: متاسفیم که در کشور مهمی مانند مصر کسانی که نعمت بزرگ انقلاب را در دست داشتند قدر آن را ندانستند. ما بارها اعلام کرده بودیم که حاضریم تمام تجربیات انقلاب خود را سخاوتمندانه در اختیارشان قرار دهیم اما آنها این کار را نکردند و فریب خوردند.

بروجردی به حضور 4 ساعته مرسی در تهران اشاره کرد و افزود: او تصور می‌کرد که تکیه بر آمریکا و دوستان منطقه‌ای می‌تواند مصر را حفظ کند اما فریب خورد.

وی ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی کشتار در مصر و سوریه را تشویق و آن را در تونس دنبال می‌کنند چرا که این کار را بهترین راه مصون ماندن رژیم اسرائیل در منطقه می‌دانند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز امیدواری کرد که سازمان همکاری‌های اسلامی امروز تبدیل به یک مرده متحرک شده است در ماه رمضان جان تازه‌ای گرفته و حرکتی در خصوص تحولات منطقه داشته باشد.

بروجردی با اشاره به قرار گرفتن شاخه نظامی حزب‌الله در لیست تروریستی اتحادیه اروپا یادآور شد: این کار با فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام گرفت که در مقابل آن سازمان مخوف تروریستی منافقین را از لیست خارج کردند.

وی در پاسخ به سؤال در خصوص تحولات مصر و تونس و موضع ایران در این قبال گفت: سیاست جمهوری اسلامی عدم مداخله در امور داخلی کشورهاست و ما مسئله مصر را مرتبط با ملت این کشور می‌دانیم اما به لحاظ اینکه دخالت آمریکا و رژیم اسرائیل عیان و واضح است ما آن را افشا و محکوم می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: رهبران مصر باید هر چه سریع‌تر اشتباهات گذشته خود را جبران کنند چرا که استمرار این اتفاقات موجب تضعیف مصر و جهان اسلام خواهد شد.

بروجردی ادامه داد: البته ما اخوان را تنها در چهره افراد نمی‌بینیم و آن را یک حرکت ریشه دار 70 ساله در جهان اسلام می‌دانیم که بسیاری از نحله‌های آن در مقاومت قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها