امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29113
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 137
پروین ثروتیان، همسر زنده‌یاد بهروز ثروتیان، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین آثار ...

پروین ثروتیان، همسر زنده‌یاد بهروز ثروتیان، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین آثار همسرش که امروز چاپ و روانه بازار کتاب شد، اظهار داشت: امروز از سوی انتشارات امیرکبیر، کتاب «سروده‌های بی‌گمان حافظ» که چاپ اوّل آن در سال 1386 منتشر شده بود تجدید چاپ شد.

وی ادامه داد: این انتشارات همچنین کتاب «خسرو و شیرین»، که چاپ نخست آن سال 1386 منتشر شده بود را مجددا روانه بازار کرد.

همسر زنده یاد ثروتیان ضمن اشاره به آثار زیر چاپ و تاکید بر انتشار آنها همچنین از تجدید چاپ کتاب «شرح راز منطق الطیر عطّار»، خبر داد که از سوی انتشارات بین‌الملل در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

بهروز ثروتیان نویسنده و پژوهشگر ادبی ظهر شنبه، هفتم مردادماه 1391 بر اثر سکته‌ قلبی در حیاط منزلش در کرج از دنیا رفت.

پیکر این نویسنده و پژوهشگر ادبی در قطعه‌ هنرمندان کرج به خاک سپرده شد، این مولف در روزهای پایانی عمر مشغول کار بر روی آخرین دست‌نوشته‌هایش در زمینه تصحیح «تفسیر عرفانی صفی‌علی‌ شاه از قرآن کریم» بوده است.

دکتر بهروز ثروتیان زاده‌ی سال 1316 در میاندوآب، نظامی‌شناس و پژوهشگر ادبی بود.

مخزن‌الاسرار: متن علمی - انتقادی از روی 14 نسخه‌ی خطی، تصحیح و شرح آثار نظامی، تصحیح دیوان حافظ، شرح دیوان حافظ، فرهنگ اطلاعات نفایس الفنون، فر در شاهنامه، تصحیح جاودان خرد، پیر طریقت گفت، بیان در شعر فارسی، روایات گهربار، طنز و رمز در الهی‌نامه، بازنویسی آثار نظامی برای جوانان، رؤیای عشق در مثنوی گل و نوروز، گزیده‌ی مخزن‌الاسرار، آینه‌ی غیب، سلام بر حیدربابا، ترجمه‌ی حیدربابایه سلام، از ایران چه می‌دانیم، شعر و اندیشه‌ی نیما یوشیج، اندیشه‌های نظامی گنجه‌یی، نقش بیان در آفرینش خیال، نامه‌های حافظ و ترجمه‌ی حافظ به شعر ترکی آذری، از جمله آثار به‌جامانده از ثروتیان هستند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها