امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29118
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم‌ساز غیرمتعارف بیش از پنج سال است که سخت در تلاش است تا این فیلم را جلوی دوربین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم‌ساز غیرمتعارف بیش از پنج سال است که سخت در تلاش است تا این فیلم را جلوی دوربین ببرد.

گرینگراس «محاکمه شیکاگو 7» را براساس فیلم‌نامه‌ای از آرون سورکین کارگردانی می‌کند. این فیلم‌نامه برمبنای یک ماجرای جنجالی واقعی نوشته شده است.

خط اصلی قصه فیلم درباره محاکمه‌های جنجالی و بدنام هفت سرباز کهنه‌کار جنگ ویتنام است ،که به دلیل تظاهرات و اعتراضات ضدجنگ خود در سال 1968 دستگیر شدند.

به نوشته سایت اینترنتی موویز، این افراد که در شهر شیکاگو دستگیر شدند به دلایل واهی و غیرمنطقی تحت محاکمه قرار گرفتند و این محاکمه تبدیل به یکی از جنجالی‌ترین رویدادهای تاریخ معاصر آمریکا شد.

منابع نزدیک به گرینگراس می‌گویند وی از سال 2008 به این سو چند بار سعی کرد «محاکمه شیکاگو 7» را جلوی دوربین ببرد، ولی هر بار با مشکلاتی روبرو شد.

از آن زمان تا به حال، تهیه کنندگان سینمایی به دلایل مختلف از همکاری با او سر باز زدند. مشخص نیست در حال حاضر سرمایه‌گذاران فیلم چه کسانی هستند.

پل گرینگراس گفته است کلید فیلم‌برداری «محاکمه شیکاگو 7» را اوایل ماه ژانویه 2014 خواهد زد و تا آن زمان، بازیگران آن را انتخاب خواهد کرد.

این اولین بار نیست که این فیلم‌ساز یک موضوع داغ و جنجال‌برانگیز سیاسی و اجتماعی را دست‌مایه یکی از فیلم‌های سینمایی خود قرار می‌دهد.

تماشاگران سینما در ایران گرینگراس را به خاطر درام دلهره‌آور و افشاگرانه «اولتیماتوم بورن» با بازی مت دیمون می‌شناسند. مجموعه فیلم «بورن»- که چند بار از سیمای جمهوری اسلامی پخش شده- حال و هوایی سیاسی و افشاگرانه علیه فعالیت‌های فراقانونی سازمان سیای آمریکا دارد.

گرینگراس «منطقه سبز» را هم در سال 2010 با بازی مت دیمون کارگردانی کرد که قصه‌ای افشاگرانه درباره حضور نیروهای نظامی آمریکا در کشور عراق دارد.

آخرین فیلم سینمایی این فیلم‌ساز روی پرده سینماها همین فیلم بود که بی‌سروصدا به نمایش عمومی در آمد و فروش بالایی در جدول گیشه نداشت. 100 میلیون دلار صرف تولید «منطقه سبز» شد و فقط 35 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد.
انتهای پیام/ه
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها