امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29121
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 68
«فرج‌الله سلحشور» کارگران سریال «یوسف پیامبر(ع)» در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

«فرج‌الله سلحشور» کارگران سریال «یوسف پیامبر(ع)» در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه برای پیاده کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه باید از مضامین الهی بهره گرفت، گفت: انسان به تنهایی نمی‌توانست دستورات قرآن را آنطور که شایسته است درک کند به همین دلیل خداوند، ائمه اطهار (ع) را برای هدایت بشر فرستاد.

وی افزود: بسیاری از افراد برای ساختن فیلم‌های مذهبی دانش کافی ندارند که در این راستا مفسران قرآن کریم و همچنین علما باید به هنرمندان کمک کنند تا آثاری فاخر و در خور اسلام تولید شود.

سلحشور با بیان اینکه  فیلم‌های مذهبی نقش بسزایی در تبیین سبک زندگی اسلامی در کشور دارند، اظهار داشت: تربیت قرآنی هنرمندان و همچنین ایجاد جریان قرآنی و مذهبی از طریق رسانه ملی می‌تواند سبک زندگی اسلامی را در جامعه نهادینه کند چرا که صدا و سیما مخاطب بسیاری دارد و هنرمندان نیز به عنوان الگویی برای جامعه هستند.

کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) با اشاره به اینکه صدا و سیما برای نهادینه کردن فرهنگ و سبک زندگی اسلامی موفق عمل نکرده است، خاطرنشان کرد: قرآنی نبودن محتوای فیلم‌های تلویزیونی لطمه بسیاری بر فرهنگ جامعه می‌زند، بنابراین مسئولان باید با حمایت بیشتر از هنرمندان ارزشی و همچنین تولید و پخش فیلم‌های مذهبی مردم را در انتخاب مسیر درست هدایت کنند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها