امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29129
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 91
«محمد علی» طلبه مقطع کارشناسی دانشگاه جامعة‌المصطفی از کشور میانمار در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«محمد علی» طلبه مقطع کارشناسی دانشگاه جامعة‌المصطفی از کشور میانمار در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پدر من سنی و مادرم شیعه است و من نیز مسلمانی با مذهب سنی متولد شدم.

وی افزود: من با مطالعه کتاب‌های گوناگون به حقانیت مذهب تشیع پی بردم و شیعه شدم و به دلیل علاقه زیاد به مسائل دینی کتاب‌های بسیاری در حوزه فعالیت‌های دینی و قرآنی مطالعه می‌کردم تا جایی که پس از سپری کردن دوران مدرسه برای ادامه تحصیل به مدرسه علمیه «امیرالمؤمنین» در میانمار رفتم و به مدت سه سال در آنجا به تحصیل مشغول بودم.

این مسلمان میانماری با اشاره به بازدید نمایندگان جامعةالمصطفی از مدرسه علمیه «امیرالمؤمنین» اظهار داشت: در بازدیدی که نمایندگان از مدرسه ما داشتند من پس از مصاحبه و گزینش موفق به پذیرش در دانشگاه جامعةالمصطفی قم شدم و به ایران آمدم.

وی در خصوص تفاوت فعالیت‌های قرآنی میانمار با ایران خاطرنشان کرد: میانمار حدود 60 میلیون جمعیت دارد که بیشتر این جمعیت وهابی هستند به طوری که تعداد افرادی که مذهب تشیع را برگزیدند کمتر از 8 هزار نفر است از این سو در میانمار به مسائل مذهبی و  قرآنی توجه کمتری می‌شود.

راهبان بودایی از تسلط مسلمانان در میانمار واهمه دارند 

محمد علی اظهار داشت: در میانمار بودایی‌ها و راهبان از تسلط مسلمانان به کشور واهمه دارند به همین دلیل پیوسته علیه مسلمانان تبلیغات منفی می‌کنند و دست به کشتار می‌زنند.

این طلبه مسلمان با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در ایران ادامه داد: این نمایشگاه که با عنوان «قرآن» در ایران برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و من تاکنون چنین فعالیتی را در هیچ جای دنیا ندیده‌ام.
وی با بیان اینکه مردم ایران مردمی آگاه و با بصیرت هستند و فعالیت‌های قرآنی در ایران بسیار گسترده است، افزود: مردم ایران خوب و دلسوزِ هم‌نوع خود هستند اما برخی افراد رفتاری مناسب با اصول دین از خود نشان نمی‌دهند که این امر باعث خدشه‌دار شدن برخی فعالیت‌های مذهبی در ایران می‌شود.

آرزو دارم امام خامنه‌ای را ببینم

این طلبه میانماری با اشتیاق درباره علاقه خود به دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: آرزو دارم روزی این شخصیت بزرگ دنیا را از نزدیک ببینم و اگر این توفیق نصیب من شود از خداوند منان بیش از پیش سپاسگزاری می‌کنم.

محمد علی در حالی‌که اشک در چشمانش حلقه زده بود، گفت: من علاقه خاصی به امام خامنه‌ای دارم به طوری که اگر رهبر معظم جهان اسلام بگوید بمیر، می‌میرم.

وی گفت: من می‌خواهم تا مقطع کارشناسی ارشد در ایران درس بخوانم تا به مسائل دینی مسلط شوم و زمانی که به میانمار برگشتم بتوانم افراد زیادی را به دین اسلام دعوت کنم تا مردم میانمار هم از کوچک و بزرگ همچون ایرانیان با قرآن آشنا شوند و موج بیداری اسلامی در کشورم تسری یابد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها