امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29131
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس،‌ همواره  کمبود فضا برای اجرا تئاتر به عنوان یکی از معضلات مهم و اساسی حوزه هنرهای نمایشی بوده است و برخی از مدیران هنری ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس،‌ همواره  کمبود فضا برای اجرا تئاتر به عنوان یکی از معضلات مهم و اساسی حوزه هنرهای نمایشی بوده است و برخی از مدیران هنری با طرح‌های مختلف سعی بر برطرف کردن این نقیصه را داشته‌اند اما معمولا مشکلات و شبه مشکلاتی سد راه شده است.

اوایل سال گذشته بود که خانه نمایش 2 به همت معاونت هنری و با تامین اعتبار موسسه توسعه هنرهای معاصر در ساختمانی استیجاری در خیابان لارستان ایجاد شد و در مراسم افتتاحیه این خانه نمایش حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وعده خانه نمایش دار شدن 22 منطقه تهران را در صورت مساعدت شهرداری تهران داد.

اما در کمتر از 8 ماه این خانه فرهنگی هنری به دلیل عدم کسب مجوزهای لازم پلمب شد و فعالیت‌هایش نیز به حالت تعلیق درآمد و در ادامه نیز مالک آن وعده شفاهی خود با مسئولان موسسه توسعه هنرهای معاصر را نقض کرد و در نهایت این خانه نمایش که طبق گفته مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر حدود 200 میلیون تومان هزینه آن شده بود پروژه‌ای شکست خورده تلقی شد و چراغش خاموش گردید.

مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر طی گفت‌و‌گویی که آذر ماه سال گذشته داشت، عنوان کرد که سه نقطه برای جایگزینی خانه نمایش 2 مطرح است و به زودی و قبل از پایان سال تکلیف خانه نمایش 2 نیز مشخص می‌شود اما متاسفانه حدود 5 نیز از سال جدید می‌گذرد و خبری از ادامه فعالیت این سالن تئاتری نیست.

این در حالی است که اگر موسسه توسعه هنرهای معاصر نتواند خانه نمایش 2 را بار دیگر راه‌اندازی در وهله اول چراغ یک فضا و سالن اجرای تئاتر را خاموش کرده است و نسبت آن بی‌تفاوت است و در وهله دوم حدود 200 میلیون تومان از بودجه تئاتر و هنر را هدر داده است، بنابراین از معاون امور هنری وزارت ارشاد و موسسه توسعه هنرهای معاصر انتظار می‌رود تا خانه نمایش 2 را به یک سرانجام  مناسب برسانند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها