امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29145
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 62
مهرداد ایوبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به توقف سه ساله‌ استفاده از معافیت‌های گمرکی و عوارض خروج از کشور برای ...

مهرداد ایوبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به توقف سه ساله‌ استفاده از معافیت‌های گمرکی و عوارض خروج از کشور برای افرادی که به منظور کار به کشورهای دیگر اعزام می‌شوند، اظهار داشت: رایزنی‌های مختلفی انجام شده تا از ماه آینده این افراد بتوانند برای یکبار در سال از این معافیت موجود در قانون استفاده کنند که این کار با هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه انجام خواهد شد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های بین‌المللی ایران با بیان اینکه نزدیک به 60 کاریابی بین‌المللی در سطح کشور فعال است، گفت: یکی از مشکلات، بحث هزینه‌ها است که البته اکنون حق‌الزحمه، دریافت یک ماه حقوق افرادی است که به خارج اعزام می‌شوند به همراه هزینه‌های دولتی مربوط به صدور ویزا که برای کشورها متفاوت است.

به گفته ایوبی، تامین هزینه‌های کاریابی‌های بین المللی بستگی به اعزام‌ها دارد و به عنوان مثال یک کاریابی 145 نفر اعزام در سال داشته است که به ازای هر نفر 4 هزار دلار دریافت کرده است که حق الزحمه براساس حقوق کشور مقصد دریافت می‌شود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های بین‌المللی ایران افزود: هزینه‌ای که افراد باید برای اعزام به کار در خارج می‌دهند با توجه به کشورهای مقصد متفاوت است و عدد ثابتی ندارد.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها