امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2915
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه رسمی «مجلس علمایی بحرین»، این مجلس که ریاست آن بر عهده «آیت‌الله شیخ عیسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه رسمی «مجلس علمایی بحرین»، این مجلس که ریاست آن بر عهده «آیت‌الله شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان و انقلابیون بحرین است، در بیانیه‌ای با اشاره به سفر دو روز پیش احمد الطیب شیخ الازهر، با بیان جایگاه معنوی الازهر آورده است: الازهر شریف دارای ریشه‌های متصل به خط اهل بیت(ع) است که جایگاه طبیعی آن این است که حامی ملت‌های مظلوم، ناصح نظام‌های ظالمانه و ظلم آنها باشد.

این مجلس شیخ الازهر را میهمان بحرین خوانده و افزوده است: اگر به او خوشامد می‌گوییم از او انتظار داشتیم که کلمه حق بگوید و ظلم را محکوم کرده، به عدالت نصیحت کند، تخریب مساجد و کشتن بیگناهان و زندانی‌کردن آزادگان را رد کند و به گوش دادن به صدای مردم نصیحت کند.

این مجلس با اشاره به وصیت امام علی(ع) به پسرانش، آورده است: آن حضرت فرمودند: «شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم و به حق سخن بگویی و برای ثواب عمل کنید و دشمن ظالم و دوست مظلوم باشید.

«مجلس علمایی بحرین»، با اشاره به آیه قرآنی « الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللهَ وَکَفَى بِاللهِ حَسِیبًا»(احزاب 39)، افزوده است: الازهر باید بر تجنب از نزاع و اختلاف بین مسلمانان و دوری از تعصب مذهبی تاکید می‌کرد و ما در این مجلس به کل صداقت اعلام می‌کنیم که با جدیت در مسیر وحدت اسلامی و نزدیکی مسلمانان و رد فریادهای مذهبی و اندیشه تکفیری و حمایت از مظلومان حرکت می‌کنیم.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها