امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29156
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 99
علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: خوشبختانه همکاری مردم تهران در کنار کاهش درجه دما ...

علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: خوشبختانه همکاری مردم تهران در کنار کاهش درجه دما باعث شده تا مصرف آب تهران کاهش قابل ملاحظه‌ای یابد هر چند معتقد هستیم هر اتفاق خوبی را باید به پای مردم گذاشت که انصافاً هم با ما همکاری خوبی داشتند.

وی ادامه داد: مصرف آب تهران بعد از رکوردزنی روز جمعه هفته گذشته کاهش داشته اما باید اذعان شود که هنوز در برخی از نقاط تهران که پرمصرف هستند فشار آب آنها را به حالت قبلی برنگرداندیم.

وی اضافه کرد: 5 درصد نقاط تهران هنوز پرمصرف هستند و اتفاقاً همین نقاط هستند که فشار آب آنها پایین است و به حالت قبلی برنگردانده‌ایم.

*کاهش 200 هزار متر مکعبی آب در تهران

نوذری‌پور گفت: در حال حاضر نسبت به جمعه هفته گذشته که درجه دما به 43 درجه رسیده بود 200 هزار مترمکعب کاهش مصرف در تهران داریم که یکی از دلایل کاهش مصرف همانطور که گفتم کاهش درجه دما و همکاری مردم است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران تأکید کرد: در حال حاضر مصرف آب تهران به 3 میلیون و 200 هزار متر مکعب رسیده است بنابراین  برای اینکه آن ذخیره را جبران کنیم شاید 10 روز طول بکشد.

*مصرف را کاهش دهید تا فشار آب افزایش یابد

نوذری‌پور در پاسخ به این سؤال که آن 5 درصدی که اعلام کردید پرمصرف هستند معمولاً مربوط به کدام یک از مناطق تهران می‌شود گفت: دقیقاً نقاطی که افت فشار آب دارند بدانند که مصرف آب آنها بیش از حد مجاز است و باید حداقل 10 درصد مصرف آب خود را کاهش دهند تا فشار آب به حالت قبل بازگردد.

وی افزود: ذخایر آب استفاده شده یک میلیون و 300 هزار مترمکعب بود که به 650 هزار مترمکعب رسیده‌ است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار