امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29179
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، تیم وکلای مدافع «عبدالله اوجالان» رهبر زندانی حزب کارگران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، تیم وکلای مدافع «عبدالله اوجالان» رهبر زندانی حزب کارگران کردستان خواستار محاکمه مجدد موکلشان درباره اتهامات وارده علیه او شدند.

تیم وکلای مدافع اوجالان از دادگاه کیفری شعبه یازدهم در آنکارا که 10 سال پیش، حکم حبس ابد علیه اوجالان را صادر کرده بود، خواست تا با استناد به ماده 21 از چهارمین بسته قوانین دستگاه قضایی ترکیه، در حکم اوجالان تجدید نظر شود.

وکلای سرکرده زندانی پ‌ک‌ک اعلام کرده‌اند که در صورت مخالفت دادگاه کیفری با این درخواست، اعتراض خود را به دادگاه قانون اساسی ارائه خواهند کرد.

اوجالان رئیس و بنیانگدار حزب کارگران کردستان ،گروه چپگرای مسلح در ترکیه است . این حزب در برابر سرکوب کردهای ترکیه توسط دولت ترکیه تاسیس شد . وی  در سال 1998 دستگیر شد. خبری دستگیری وی را «بلند اجویت» نخست وزیر وقت ترکیه اعلام کرد. وی گفت که جزئیات دستگیری وی هیچگاه افشا نخواهد شد اما شایعه همکاری اطلاعاتی سیا و موساد در این پروژه پس از دستگیری وی مطرح شد و منجر به حمله گسترده کردها به سفارتخانه‌های اسرائیل در اروپا شد.

اما یک دهه بعد « گوردون توماس» از عناصر اطلاعاتی سیا که رابطه نزدیکی با موساد دارد در کتاب خود اعلام کرد : اساسا دستگیری اوجالان نه توسط نیروهای امنیتی آمریکا و ترکیه، بلکه مستقلا توسط سازمان موساد اجرا شد و آنان پس از ربودن وی او را به ترکیه تحویل دادند. اسرائیل پیش از آن نیز چند مورد عملیات ربودن افراد را اجرا کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها