امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29181
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، پلیس پرو روز گذشته با هزاران نفر از تظاهرات‌کننده‌هایی که در برابر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، پلیس پرو روز گذشته با هزاران نفر از تظاهرات‌کننده‌هایی که در برابر پارلمان در «لیما» پایتخت این کشور تجمع کرده بودند، درگیر شد.
 
 

درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که تظاهرات‌کننده‌ها تلاش کردند وارد ساختمان کنگره شوند. با آغاز درگیری، گروهی از جوانان به سمت نیروهای ضدشورش سنگ پرتاب کردند و برخی دیگر نیز جعبه‌ای تابوت‌مانند را که نام «اولانتا هومالا» رئیس‌جمهور روی آن نوشته شده بود را آتش زدند. در مقابل نیروهای پلیس هم با شلیک گاز اشک‌آور سعی کردند جمعیت را متفرق کنند.

تظاهرات‌کنندگان می‌گویند رئیس‌جمهور هومالا در دو سالی که از آغاز ریاست‌جمهوری‌اش گذشته، به وعده‌هایی که در رقابت‌های انتخاباتی داده بود، عمل نکرده است.
 
«خاویر تورس» یکی از تظاهرات‌کننده‌هاست که می‌گوید: مردم، اتحادیه‌های صنفی و جوانان می‌خواهند مخالفت و نارضایتی خود از سیاست‌های دولت هومالا را اعلام کنند. او وعده داده بود تغییرات و اصلاحات گسترده‌ای انجام دهد، اما در طول این دو سال تنها کاری که کرده عمل نکردن به وعده‌ها بوده است.

«لوئیس پرائلی» رئیس پلیس لیما اعلام کرده است که در این تظاهرات 15 نفر بازداشت شده‌اند.

این چندمین تظاهراتی که در چند وقت اخیر علیه هومالا انجام شده است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که محبوبیت وی به 33درصد رسیده که این پایین‌ترین میزان از زمان آغاز ریاست‌جمهوری وی است.

دولت پرو قصد دارد مجموعه اصلاحاتی را در نظام اداری به اجرا بگذارد، که اتحادیه‌های صنفی می‌گویند می‌تواند به اخراج گسترده کارکنان بخش عمومی منجر شود. همین امر به بروز اعتراضات در پرو منجر شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار