امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29183
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نشریه آلمانی «فوکوس»، «پیر اشتاین‌بروک» رقیب «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نشریه آلمانی «فوکوس»، «پیر اشتاین‌بروک» رقیب «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در انتخابات پارلمانی آتی از اقدامات «ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در افشاگری‌ها در مورد جاسوسی آمریکا از اروپا استقبال کرد و گفت:‌ «اسنودن درجه‌ای از نافرمانی مدنی را نشان داد که من آن را تحسین می‌کنم. مامور پیشین سازمان سیا باید می‌دانست که با این اقدام علیه قوانین آمریکا عمل می‌کند.»

«یواخیم گوک» رئیس‌جمهور آلمان نیز اقدام جاسوسی آمریکایی ها را ناقض آزادی در کشورش می‌داند.

گوک در این مورد گفت: «این اقدامات من را بسیار ناراحت می‌کند. ترس از اینکه تلفن‌ها و ایمیل‌های ما را سرویس‌های امنیتی خارجی شنود می‌کنند، حس آزادی را محدود می‌کند و این خطر وجود دارد به آزادی شهروندان آسیب برسد.»

رئیس‌جمهور آلمان همچنین در سخنانی به صورت غیر مستقیم اقدام اسنودن در افشاگری‌ درباره جاسوسی آمریکا را ستود.

آلمان یکی از مهمترین کشورهایی است که هدف جاسوسی آمریکایی‌ها بوده است و اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه این کشور و آمریکا با هم مشارکت داشته‌اند. از این رو نماینده مرکل در این مورد به پارلمان توضیحاتی داد. با این حال نتوانست رضایت نمایندگان را جلب کند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها