امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29186
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، کابینه اسرائیل امروز در جلسه هفتگی خود دستور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، کابینه اسرائیل امروز در جلسه هفتگی خود دستور کار ویژه‌ای داشت. قرار بود امروز در مورد آزادی ده‌ها نفر از اسرای فلسطینی تصمیم‌گیری شود.

آزادی اسرای فلسطینی یکی از پیش‌شرط‌های «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای ورود به مذاکرات سازش بود، با این حال این خواسته با مخالفت گروه‌های تندرو در اسرائیل مواجه شده است.

همین مخالفت موجب شد تا «بنیامین نتانیاهو» اسرا را به دو گروه فلسطینی و اعراب اسرائیل تقسیم کند. وی امروز در تلاش برای جلب موافقت وزرای مخالف آزادی اسرای فلسطین تصمیم‌گیری در این مورد را به تعویق انداخت.

«یورام کوهن» رئیس «شین‌بت» مدعو ویژه به جلسه امروز کابینه رژیم‌صهیونیستی بود. وی ارزیابی خود از تبعات امنیتی آزادی اسرای امنیتی را در این جلسه قرائت کرد. نتانیاهو در این نشست هزینه‌های این امر را بسیار سنگین توصیف کرد، اما گفت هزینه عدم ورود به مذاکره با فلسطینی‌ها بسیار سنگین‌تر است.

با به تعویق افتادن تصمیم‌گیری در مورد آزادی اسرای فلسطینی، آغاز مذاکرات صلح هم که قرار بود روز سه‌شنبه در واشنگتن انجام شود، زیر سوال می‌رود. این مذاکرات پیش از این قرار بود چهارشنبه هفته قبل آغاز شود که به دلیلی نامعلوم به تعویق افتاد.

کابینه رژیم‌صهیونیستی امروز پیش‌نویس طرح همه‌پرسی در مورد توافقات مذاکره با فلسطینی‌ها را نیز تصویب کرد. بر این اساس، قرار است هرگونه توافقی که در مذاکره با فلسطینی‌ها حاصل شد، برای تائید نهایی به همه‌پرسی گذاشته شود.

در این نشست بحث انتصاب «ران درمر» به عنوان سفیر جدید اسرائیل در آمریکا هم مطرح شد که با اتفاق آرا به تصویب رسید. درمر مشاور ارشد نتانیاهو است که قرار است جانشین «مایکل اورن» شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها