امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۵:۰۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 292
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 347
عوض حیدرپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: استفاده از فناوری‌های انرژی هسته‌ای آرزوی هر کشور و ملتی است و جمهوری اسلامی ایران ...

عوض حیدرپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: استفاده از فناوری‌های انرژی هسته‌ای آرزوی هر کشور و ملتی است و جمهوری اسلامی ایران توانست این آرزو را تحقق ببخشد.

وی افزود: کشور ایرانعوض حیدرپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: استفاده از فناوری‌های انرژی هسته‌ای آرزوی هر کشور و ملتی است و جمهوری اسلامی ایران توانست این آرزو را تحقق ببخشد.

وی افزود: کشور ایران توانست انرژی هسته‌ای را به صورت بومی تولید و چرخه فناوری هسته‌ای را تکمیل کند به گونه‌ای که اکنون این توانایی را دارد که به کمک انرژی هسته‌ای نیازمندی‌های خود در زمینه تحقیقات، تولید و بخش‌های مختلف مانند صنعت، کشاورزی و پزشکی را به دست دانشمندان کشورمان انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما معتقدیم کارهایی که در زمینه انرژی هسته‌ای تاکنون انجام داده‌ایم منطبق بر مقررات NPT بوده ست و خارج از آن هیچ توصیه و اقدامی را نمی‌پذیریم.

وی اضافه کرد: ایران نیازمند استفاده از فواید انرژی هسته‌ای در زمینه پزشکی، تحقیقات، کشاورزی و فناوری خارجی است بنابراین با افتخار راه پیشین خود را برای پیشرفت در صنعت انرژی هسته‌ای ادامه می‌دهد.

حیدرپور تاکید کرد: اگر کشورهای 1+5 اصراری بر توقف فعالیت‌های ایران داشته باشند کشور ما همچون همیشه به خواسته‌های غیر منطقی آنها تن در نخواهد داد.

وی افزود: ما برای رآکتور تهران که به تولید رادیو دارو می‌پردازد سالیانه به مقداری اورانیوم 20 درصد نیاز داریم که تهیه آن تا حدودی برای ما گران تمام می‌شود بنابراین به 1+5 توصیه می‌کنیم که درخواست متوقف کردن غنی‌سازی آن را نداشته باشند چرا که این مسئله را نمی‌پذیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با این اینکه ممکن است در آینده نیازمند غنی‌سازی بیش از 20 درصد برای استفاده‌های صلح‌آمیز مانند پزشکی و کشاورزی باشیم، تاکید کرد: اگر 1+5 زمینه بستن قرارداد با قیمت مناسب برای برای این گونه غنی‌سازی‌ها را فراهم کند به دلیل ارزان تمام شدن به نفع ماست و ممکن است ایران به صورت موقت غنی‌سازی را متوقف کند اما تعلیق کامل این غنی‌سازی‌ها هرگز عملی نمی‌شود.

انتهای پیام/63008/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها