امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29222
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 30
به گزارش فارس، تلویزیون «ان.بی.سی» آمریکا از کشته شدن 2 نظامی این کشور در افغانستان خبر داد. گفته می‌شود که این 2 تن روز گذشته بر اثر حمله ...

به گزارش فارس، تلویزیون «ان.بی.سی» آمریکا از کشته شدن 2 نظامی این کشور در افغانستان خبر داد.

گفته می‌شود که این 2 تن روز گذشته بر اثر حمله شبه‌نظامیان طالبان جان خود را از دست دادند.

در همین حال آیساف نیز کشته شدن 2 نظامی خارجی را در افغانستان تأیید کرد. در مورد هویت سربازان کشته شده و محل دقیق حادثه گزارشی منتشر نشده است.

نخست‌وزیر استرالیا سرزده وارد افغانستان شد

نخست وزیر استرالیا روز گذشته در بدو ورود به افغانستان به ولایت «ارزگان» در جنوب این کشور رفت و با نظامیان استرالیایی دیدار کرد.

«کوین راد» در شهر «ترین‌کوت» مرکز ولایت ارزگان بیان داشت که کمک‌های استرالیا به افغانستان پس از سال 2014 میلادی نیز ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر حدود 1500 نظامی استرالیایی در افغانستان حضور دارند که به طور عمده در ولایت ارزگان مستقر هستند.

بر اساس تصمیم دولت استرالیا، 1000 نظامی این کشور تا اوایل سال 2014 میلادی خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

از آغاز ماموریت نظامی استرالیا در افغانستان، تاکنون 40 سرباز این کشور جان خود را در حوادث گوناگون از دست داده‌اند.

استقبال شورای عالی صلح از گشایش مجدد دفتر طالبان در قطر

در پی اظهارات سخنگوی وزارت خارجه پاکستان مبنی بر گشایش مجدد دفتر طالبان در قطر، شورای عالی صلح افغانستان از این امر استقبال کرد.

تلویزیون «راه فردا» به نقل از مسئولان شورای عالی صلح افغانستان گزارش داد که آنان امیدوارند مقامات جدید پاکستان در قبال سیاست‌های خود در افغانستان تجدید نظر کنند.

تأکید فرمانده ناتو بر امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن

فرمانده ناتو در اروپا اظهار داشت که قرارداد امنیتی با افغانستان در رابطه با حضور نظامیان ناتو پس از سال 2014 در این کشور باید در اسرع وقت امضا شود.

وی روز جمعه در سخنانی اظهار داشت: بسیار مهم است که برای حضور نظامی ناتو پس از سال 2014 میلادی در افغانستان، با این کشور توافقنامه امنیتی امضا شود.

«فلیپ بریدلف» به اظهارات «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: تعیین ماه اکتبر برای امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن یک عنصر کلیدی نیست و نمی‌توان این ماه را ضرب‌العجل قلمداد کرد.

دمپسی هفته گذشته در دیدار با کرزی در کابل گفت: وی به این باور است که در آینده‌ای نزدیک توافقنامه امنیتی میان کابل و واشنگتن به امضا برسد. دمپسی ماه اکتبر را یک ضرب‌العجل تعیین کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار