امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29248
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب مؤتلفه اظهارداشت: ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب مؤتلفه اظهارداشت: بیش از نیم قرن است رژیم صهیونیستی ملتی را آواره کرده، زنان، مردان و حتی کودکان بسیاری را قتل عام کرده است، سرزمین‌هایی را از کشورهای عربی غصب و پا روی همه قوانین و مقررات بین‌المللی نهاده است.

 

وی ادامه داد: غرب و اتحادیه اروپا در برابر این جنایات سکوت کرده‌اند اما کسانی که از حق خود دفاع می‌کنند را تروریست می‌نامند، مردم جهان و آزادگان عالم این ادبیات سیاسی را ظالمانه، خیانتکارانه و خائنانه می‌دانند؛ لذا امسال در روز جهانی قدس ملت‌ها به خیابان‌ها خواهند آمد و این رویکرد را محکوم می‌کنند.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به آخرین تحولات مصر گفت: ملت مصر در مقطع حساسی قرار گرفته‌اند باید دوستان و دشمنان خود را بشناسند، وحدت ملی خود را حفظ کنند تا بتوانند اسلام را در کشور خود حاکم کنند.

 

وی افزود: دشمن صهیونیستی می‌خواهد  ملت مصر سرگرم جنگ داخلی شود و از حضور در خط مقدم مقاومت در برابر تجاوزات اسرائیل دور باشد، نخبگان مصری با درک چنین واقعیتی در آستانه روز جهانی قدس باید با یک فراخوان بر عظمت این روز بیفزایند و آن را مبداء و منشاء وحدت ملی قرار دهند.

 

حبیبی با اشاره به حوادث تونس نیز اظهارداشت: بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی ممکن است چند صباحی به تاخیر بیفتد و یا خللی در آن وارد شود اما با کوچکترین حادثه و بهانه‌ای دوباره نضج می‌گیرد، تونس از این قاعده مستثنی نیست.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فعالیت‌های رژیم غاصب صهیونیستی برای ایجاد شکاف میان امت اسلامی در مصر، تونس، عراق، ترکیه و ... یادآور شد: روز قدس ندای وحدت امت اسلامی است و راهپیمایی امسال باید خروشی علیه جنبش‌های بدلی دوستدار رژیم صهیونیستی باشد که سعی بر انحراف مطالبات اصیل مردمی و تضعیف مقاومت اسلامی دارند.

 

وی در پاسخ به سوالی در باره گفت‌وگو مستقیم ایران با آمریکا گفت: تا موقعی که آمریکایی‌ها غیر قابل اعتماد، بی منطق هستند امیدی به گفتگو نیست، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان فرمودند به آن خوش بین نیستند لذا لازم است مسئولان در دولت جدید به این مهم دقت کنند؛ آمریکا و انگلیس همواره سعی به تبدیل منافع ساکنان کشورها به منافع خود در انقلاب‌های مردمی داشته‌اند.

 

حبیبی ادامه داد: شهادت شیخ فضل‌الله نوری که در آستانه سالروز آن قرار داریم نمونه‌ای از اقدامات دلباختگان به غرب و انحراف در نهضت مردمی مشروطه است، در شرایط فعلی جهان نیز نتیجه اعتماد به آمریکا را به خوبی می‌توان در تحولات اخیر منطقه و تغییرات نرم آنها حتی علیه دست نشاندگان خود مشاهده کرد.

 

وی با غیرسازنده دانستن تلاش‌های جدید آمریکا برای ارتباط با ایران افزود: مشکل آمریکا این است که انقلاب اسلامی ملت ایران رابه رسمیت نمی‌شناسد و کمر به نابودی ملت بسته است، نمونه آشکار آن تحریم‌های ظالمانه‌ای است که هر روز به طور آشکار و پنهان اعمال می‌کنند.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره شکل‌گیری کابینه نیز یادآور شد: آقای روحانی باید همکارانی برگزیند که او را قبول داشته باشند و از بیرون دولت فرمان نبرند، کابینه را نمی‌شود به صورت شرکت سهامی اداره کرد و زیرا که سهم مردم در آن مورد غفلت قرار می‌گیرد.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برخی دلسوزان دغدغه دارند مبادا اهل فتنه به کابینه راه پیدا کنند؛ اولاً آقای روحانی آنقدر هوشمند است که به چنین سمتی نرود و ثانیاً مجلس هم به اندازه کافی بصیرت دارد که اجازه ندهد اهل فتنه وارد کابینه شوند.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها