امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29252
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیونکوندا تراوری، رئیس جمهور انتقالی مالی امروز یکشنبه پس از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیونکوندا تراوری، رئیس جمهور انتقالی مالی امروز یکشنبه پس از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و انداختن رای خود به صندوق اعلام کرد: این بهترین انتخاباتی است که از زمان استقلال کشور در سال 1960 برگزار شده است.

وی تصریح کرد: من از شرایط عمومی برگزاری انتخابات بسیار راضی هستم و معتقدم تا جایی که مالیایی‌ها به یاد دارند این بهترین انتخاباتی است که از سال 1960 برگزار شده است.

تراوری که خود متعهد شده بود که در انتخابات نامزد نمی شود اعلام کرد : من به نامزدی که در طول تبلیغات انتخاباتی توانست مرا متقاعد کند رای دادم، اما نام نامزد مورد نظر خود را فاش نکرد.

رئیس جمهور مالی که 15 ماه ریاست دوره انتقالی در این کشور را برعهده داشته است از مردم خواست به نتایج برآمده از صندوق های رای احترام بگذارند.

رئیس جمهور موقت مالی صبح امروز با آغاز برگزاری انتخابات در سراسر این کشور  نیز در بیانیه ای تاکید کرد: اراده مردم مالی بر پایه ایستادگی و مقاومت استوار و شکست ناپذیر است و اعلام همبستگی آفریقا و همه جامعه بین الملل با مالی کمک کرد تا این کشور بار دیگر تمامیت ارضی خود را به دست آورد.

وی همچنین هشدار داد: مسئولین و نیروهای امنیتی هیچ موردی از هرج و مرج و اخلال در نظم عمومی را تحمل نخواهند کرد.

رئیس جمهور مالی پشتیبانی های آفریقا و جامعه بین الملل را عامل بازگشت صلح و ثبات در این کشور به ویژه در مناطق شمالی مالی که ماه ها تحت اشغال بود، دانست.

تراوری تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده است که مالی با برگزاری انتخابات سراسری دوره انتقالی را پشت سر بگذارد و به نظم بر پایه قانون اساسی دست یابد.

رئیس جمهور مالی گفت: انتخابات امروز حادثه ای مهم و تاریخی و نشان دهنده اراده ملت برای پایه گذاری دوباره دموکراسی در کشور است.

انتخابات ریاست جمهوری مالی امروز یکشنبه با حضور 27 نامزد در حال برگزاری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار