امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29267
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 25
امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز (یکشنبه) اعضای کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون، تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی شهر تهران زیر نظر شهرداری و اصلاح موادی از قانون وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: تداخل وظایف سازمان تاکسیرانی شهرداری‌ها و شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی کشور در اغلب موارد موجب تضییع حقوق تاکسیرانان زحمتکش کشور شده و مشکلاتی در این حوزه ایجاد می‌شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در ادامه با اشاره به وظایف و انتظارات مردم از سیستم تاکسیرانی کشور، تصریح کرد: در امور مربوط به تاکسیرانی با دو نوع وظیفه روبرو هستیم که بخشی از آن در برگیرنده امور حاکمیتی و بخش دیگری در امور پشتیبانی و خدمات حمایتی است که باید حدود هر کدام از این امور و نهاد مسئول در مورد آن احصاء شود.

وی اضافه کرد: با تصویب این طرح، شرح وظایف نهادهای مذکور شفاف‌تر شده و امکان ارائه خدمات به جامعه تاکسیرانی کشور بیشتر خواهد شد.

خجسته همچنین گفت: کلیات این طرح به تصویب رسید و مقرر شد کمیته تخصصی موارد موجود در طرح پیشنهادی اصلاح شده را بررسی کند و به صحن علنی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز موادی از طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد رسیدگی قرار گرفت.

امیر خجسته با اشاره به لزوم تجمیع بحث نظارت بر انتخابات‌های مختلف نیز گفت: نظارت بر انتخابات فرآیندی تخصصی و مهم است که باید توسط نهادی تخصصی و آشنا به امر نظارت بر انتخابات انجام شود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در این جلسه رضا طلایی‌نیک مشاور کمیسیون شوراها با اشاره به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تجمیع انتخابات گفت که بر اساس پیشنهاد مجمع تشخیص مصلحت نظام و تأیید مقام معظم رهبری، مقرر شده که بحث نظارت بر تمام انتخابات کشور تجمیع شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها