امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 24
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2927
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، وزارت خزانه‌داری آمریکا دو صرافی لبنانی را به عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، وزارت خزانه‌داری آمریکا دو صرافی لبنانی را به عنوان نهادهایی معرفی کرده است که نگرانی‌هایی درباره فعالیت پولشویی آنها وجود دارد آنهم به خاطر فعالیتشان با حزب‌الله. از این رو، وزارت خزانه‌داری آمریکا با استناد به قوانین این کشور، مانع فعالیت آنها در اقتصاد آمریکا می‌شود.

بر اساس این گزارش، آمریکا مدعی شده، صرافی‌های «رمیتی» و «هالاوی» نقشه کشیده بودند و پول‌های به دست آمده از فروش ماشین‌های دسته دوم در آمریکا را با پول‌ فروش مواد مخدر از آمریکای جنوبی تلفیق و به عنوان سرمایه قابل‌توجهی برای حزب‌الله تبدیل می‌کردند.

به نوشته این روزنامه، فشار بسیاری بر دولت لبنان اعمال شده تا علیه این گونه صرافی‌ها اقدام کند.

در این گزارش آمده: این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا که طبق ماده 311 علیه موسسات مالی غیربانکی صورت گرفته، احتمالا پیام مستقیم و بین‌المللی به اتحادیه اروپاست چراکه دولت آمریکا در صدد است مقامات اروپایی را متقاعد کند که حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

جروزالم‌پست نوشته: نموداری که شبکه اجرایی جرائم مالی ارائه کرده، نشان می‌دهد چگونه مواد مخدر و خودروهای آمریکایی و آمریکای جنوبی به آفریقا منتقل می‌شوند. در این نمودار بر سوء استفاده حزب‌الله از فروش غیرقانونی مواد مخدر در سراسر قاره اروپا تاکید شده است. به این معنا که این مواد مخدر از آفریقا به اروپا منتقل شده و فروخته می‌شود. در واقع، این پروسه با سود فروش قانونی خودروهای دسته دوم در آفریقا تلفیق می‌شوند و سپس از طریق صرافی‌ها به بانک‌های لبنانی منتقل می‌شوند. بخشی از این پول‌ها نیز در اختیار حزب‌الله قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار