امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29278
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از رهبران جبهه نجات تونس که شامل چند حزب لائیک معارض دولت است امروز یکشنبه اعلام کرد که این ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از رهبران جبهه نجات تونس که شامل چند حزب لائیک معارض دولت است امروز یکشنبه اعلام کرد که این جبهه امشب تشکیل دولت نجات ملی را بررسی و شخصی را به عنوان نامزد نخست وزیری انتخاب می‌کند.

الجیلانی الهمامی از رهبران حزب کارگران و جبهه نجات به رویترز گفت: جبهه نجات امشب تشکیل جلسه می دهد و موضوع تشکیل دولت جدید و تعیین نامزدی برای تصدی نخست وزیری را بررسی می کند تا جانشین دولت شکست خورده کنونی شود که زمان رفتنش فرا رسیده است.

این بدترین بحران سیاسی در تونس از زمان ترور شکری بلعید در شش ماه گذشته است که در پی آن دولت حمادی الجبالی، نخست وزیر وقت استعفا داده و دولتی جدید روی کار آمد.

این در حالی است که شرکای حزب اسلام گرای النهضه در ائتلاف حاکم دیروز شنبه گفتند که در حال رایزنی برای دستیابی به توافقی جدید در تقسیم قدرت هستند.

اما الهمامی هر گونه تلاش از سوی احزاب ائتلاف حاکم برای راضی کردن احزاب لائیک به حضور در کابینه را رد کرد و گفت: تنها راه حل بحران سرنگونی دولت و مجلس ملی موسسان تونس است.

وی افزود: این گونه سخنان برای تحت کنترل گرفتن اوضاع است اما دیگر دیر شده و زمان سرنگونی آنها فرارسیده است.

جبهه نجات شامل بارزترین احزاب لائیک و معارض از جمله ندای تونس، جبهه مردمی و چپ گراها است.

الهمامی همچنین مردم را به نافرمانی مدنی در سراسر تونس دعوت کرد.

52 نماینده مجلس ملی موسسان تونس از پنجشنبه گذشته در پی ترور محمد البراهمی استعفا کرده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها