امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29283
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ساعی دهقان معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان گفت: دانش‌آموزان المپیادهای علمی کشور که امسال در قالب رشته‌های کامپیوتر، ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ساعی دهقان معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان گفت: دانش‌آموزان المپیادهای علمی کشور که امسال در قالب رشته‌های کامپیوتر، فیزیک، زیست شناسی، شیمی، ریاضی و نجوم و اختر فیزیک در مسابقات جهانی حضور یافتند.

وی ادامه داد: در این سری از مسابقات، تیم ملی المپیاد کامپیوتر حائز رتبه ششم، تیم ملی المپیاد

زیست شناسی حائز رتبه چهارم و تیم‌های ملی المپیاد فیزیک و شیمی نیز موفق شدند رتبه هفتم جهان را از آن خود کنند.

دهقان افزود: در مقایسه سه سال آخر برگزاری المپیادهای علمی، دانش‌آموزان ایرانی در سال 89 موفق به کسب 31 مدال جهانی و 2 دیپلم افتخار شامل 3 طلا، 17 نقره، و 11 برنز، در سال 90 موفق به کسب 33 مدال جهانی با ترکیب 5 مدال طلا، 19 نقره و 9 برنز و در سال 91 نیز موفق به کسب 33 مدال جهانی شامل 7 نشان طلا، 14 نقره و 12 برنز در رشته‌های ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، شیمی، زیست و نجوم شدند.

وی اضافه کرد: از سال 66 که اولین سال حضور جهانی تیم ملی المپیاد ریاضی بود تا به امسال، این تیم توانسته است در سال 77 مقام اول جهان در رشته ریاضی را با کسب 5 مدال طلا و یک نقره از آن خود کند؛ سال 81 نیز تیم ملی المپیاد فیزیک موفق شد، مقام دوم جهان را با 5 نشان طلا به دست آورد؛ تیم ملی کامپیوتر بهترین نتیجه یعنی کسب مقام چهارم را در سال 72 با یک مدال طلا، 2 نقره و یک برنز به خود اختصاص داد و در رشته شیمی تیم ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در دو سال متوالی 74 و 75 توانست مقام اول جهان را با 4 مدال طلا در سال 74 و 3 طلا و یک نقره در سال 75 از آن خود کند.

معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان افزود: تیم ملی المپیاد زیست شناسی امسال جایگاه چهارم جهان را با 2 مدال طلا و 2 نقره به دست آورد همچنین تیم ملی نجوم و اختر فیزیک در دو سال 86 و 88 به ترتیب موفق به کسب مقام مشترک اولی جهان با کشور کره با 3 مدال طلا و 5 نقره و کسب جایگاه اول جهان با 4 طلا ، 4 نقره و یک برنز شد.

وی ادامه داد: تیم ملی المپیاد ریاضی با کسب جایگاه دهم جهان موفق شد 2 مدال طلا، 3 نقره و یک برنز را از آن خود کند.

دهقان با بیان اینکه حاصل تلاش تیم ‌ای ملی المپیاد دانش‌آموزی تا کنون در مجموع 8 نشان طلا، 12 نقره و 3 برنز است، گفت: نتایج مسابقات تیم نجوم و اختر فیزیک نیز که از امروز در کشور یونان آغاز شده است احتمالاً تا پایان هفته اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها