امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29293
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 286
به گزارش خبرگزاری فارس، اخبار برخی تحولات در گوشه و کنار آفریقا در زیر آمده است: سازمان ملل حمله به سفارت ترکیه در موگادیشو را محکوم ...

به گزارش خبرگزاری فارس، اخبار برخی تحولات در گوشه و کنار آفریقا در زیر آمده است:

سازمان ملل حمله به سفارت ترکیه در موگادیشو را محکوم کرد

نیکلاس کی، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سومالی حمله به اقامتگاه کارکنان سفارت ترکیه در سومالی که موجب کشته شدن سه تن از جمله یک مامور پلیس ترک شد به شدت محکوم کرد.

این مقام سازمان ملل ضمن ابراز همدردی با دولت ترکیه و خانواده های قربانیان گفت: ترک ها از چند سال پیش به صورت خستگی ناپذیر برای کمک به مردم سومالی تلاش می کنند.

وی با اشاره به اینکه گروه الشباب مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است تاکید کرد: هرگونه اقدام تروریستی را به شدت محکوم می کنم.

مرگ 13 کنگویی در اردوگاه آوارگان اوگاندا

یک مقام جمهوری دموکراتیک کنگو  اعلام کرد بر اثر شیوع بیماری در اردوگاه آوارگان کنگویی در اوگاندا، 13 شهروند کنگویی از جمله یک کودک جان خود را از دست دادند.

وی با ابراز تاسف از شرایط تاسف باری که آوارگان در آن زندگی می کنند از دولت اوگاندا خواست برای بهبود شرایط آوارگان تلاش بیشتری از خود نشان دهد.

پس از حمله شورشیان اوگاندا به واتالینگا و مناطق اطراف آن در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، تقریبا چهار روستای این منطقه خالی از سکنه شده و برخی به داخل اوگاندا فرار کردند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در گزارش خود اعلام کرد پس از این حمله بیش از 66 هزار آواره به اردوگاه پناهندگان در اوگاندا پناه بردند.

تلاش اتحادیه اروپا برای کسب منافع در بنین

یک منبع خبری در کوتونو روز شنبه اعلام کرد اولین دور گفت‌وگوی سیاسی میان بنین و اتحادیه اروپا به منظور تقویت همکاری دو جانبه فردا دوشنبه در پایتخت بنین برگزار می شود.

بهبود درک متقابل،کمک به صلح، امنیت و همبستگی، همزیستی مسالمت آمیز و بحث و تبادل نظر درباره منافع مشترک منطقه ای و بین المللی از مهمترین اهداف این گفت وگوی سیاسی محسوب می شوند.

ابراز نگرانی چانگرای از احتمال بروز تقلب در انتخابات زیمبابوه

مورگان چانگرای نخست وزیر زیمبابوه دیروز شنبه به رابرت موگابه رئیس جمهور این کشور هشدار داد بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری تقلب نکند.

چانگرای در گردهمایی با حضور هزاران تن از هوادارانش ادعا کرد: موگابه در انتخابات سال 2002 و سال 2008 تقلب کرد، این بار می خواهیم به او بگوییم که نباید بار دیگر این کار را تکرار کند؛ حزب ما هرگز قصد تلافی ندارد؛ همه آنچه می خواهیم و می گوییم این است که موگابه در این انتخابات با صداقت رقابت کن تا بتوانیم به تو اجازه بدهیم آبرومندانه قدرت را ترک کنید.

چانگرای در دو دوره پیشین انتخابات ریاست جمهوری در زیمبابوه از رابرت موگابه شکست خورده و در تلاش است به 33 سال حکمرانی پیوسته وی پایان دهد.

چانگرای افزود: در حالی که شش میلیون و 200 هزار نفر برای رای دادن در این انتخابات نام نویسی کرده اند، کمیسیون انتخاباتی هشت میلیون برگه رای چاپ کرده است که این مسئله بر نگرانی ها در مورد تقلب در انتخابات افزوده است.

انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی و شورای شهر زیمبابوه چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود.

دستگیری معاون وزیر دولت زیمبابوه

پلیس زیمبابوه امروز یکشنبه یک معاون وزیر کابینه مورگان چانگرای نخست وزیر این کشور را که برگه های اخذ رای با نام چانگرای در یک سطل زباله پیدا کرده بود، بازداشت کرد.

نلسون چامیسا عضو جنبش تغییرات دموکراتیک، حزب چانگرای، گفت: حدود ساعت 6 به وقت محلی، مورگان کومیچی معاون رئیس این حزب که معاون وزیر حمل و نقل زیمبابوه نیز است در منزل خود بازداشت شد.

چاریتی چارامبا سخنگوی پلیس زیمبابوه، خبر بازداشت این عضو حزب چانگرای را تایید اما اتهامات علیه او را فاش نکرد.

کومیچی در هفته اخیر بسته ای از برگه های رای به نام چانگرای را به کمیسیون انتخابات زیمبابوه تحویل داد  و گفت که آنها را در سطل های زباله در مرکز کنفرانس بین المللی هراره پیدا کرده است.

دست اندرکاران برگزاری انتخابات و نیروهای امنیتی زیمبابوه در روزهای 14 و 15 ژوئیه پیش از برگزاری انتخابات، آرا خود را به صندوق انداخته بودند.

چامیسا گفت: کمیسیون ملی انتخابات به جای آنکه درباره مسئله برگه های رای پیدا شده در سطل های زباله تحقیق کند خواستار آن شده است که کومیچی بازجویی شود و تحت پیگرد قضایی قرار گیرد.

درگیری‌های خشونت بار قومی در ساحل عاج

درگیری های خشونت بار در منطقه ای در غرب ساحل عاج چندین زخمی بر جای گذاشت.

در این درگیری ها که ساعت ها به طول انجامید، دو قبیله با چاقو و سنگ به یکدیگر حمله کردند که به زخمی شدن چند نفر منجر شد.

ساحل عاج از چند ماه گذشته تا کنون چندین بار شاهد خشونت های قومی بوده است.

ترور رئیس آموزش و پرورش منطقه‌ای در استان دارفور جنوبی سودان

یک گروه مسلح 6 نفره رئیس آموزش و پرورش شهر بلیل در دارفور جنوبی را ترور کرد.

محمد احمد صالح به همراه دو فرزند خود در مسیر رفتن به سوی مزرعه خود در منطقه کوکوجا مورد حمله گروهی مسلح قرار گرفت که قصد راهزنی از آنها را داشتند.

مهاجمان وقتی با مقاومت احمد صالح و فرزندانش روبه رو شدند هر سه را به رگبار بستند و پابه فرار گذاشتند.

این در حالی است که این افراد مسلح در درگیری شدید با پلیس دستگیر شدند و از آنها چند قبضه سلاح و مقادیری مهمات کشف و ضبط شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها