امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2930
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 178
سرتیپ «الف – ن»، رئیس کمیته امنیتی و نظامی شهر ادلب در شمال سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که در ...

سرتیپ «الف – ن»، رئیس کمیته امنیتی و نظامی شهر ادلب در شمال سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که در ماه‌های اخیر ضربات سنگینی به گروه‌های تروریستی و افراد مسلح وارد شده که به صدها فرد مسلح می‌رسد و این صرف نظر از هدف قرار دادن تجهیزات نظامی این گروه‌هاست که در جریان این حملات بخش قابل توجهی از آنها منهدم شده است.

رئیس کمیته امنیتی و نظامی شهر ادلب در ادامه افزود: این موفقیت‌ها اعتماد اهالی استان ادلب به ارتش سوریه را دو چندان کرده و اطمینان آنها به ارتش سوریه در دفاع از کشور را افزایش داده است.

وی درباره عملکرد ارتش سوریه در استان ادلب توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های متعددی را در استان ادلب به اجرا گذاشتند که مهمترین آنها عملیات «هیش بابولین» است که در جریان آن نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، راه الحامدیه و وادی الضیف را بگشایند و تمام موانع ایجاد شده توسط افراد مسلح در این راه و همچنین مقرها و مراکز تجمع آنها را بین ببرند و راه کمک‌رسانی به نیروهای مسلح سوریه را از تمام لحاظ چه کمک‌های غذایی و چه نظامی تامین کنند.

رئیس کمیته امنیتی و نظامی شهر ادلب گفت: یگان‌های ارتش سوریه شمار زیادی از عناصر مسلح گروه‌های تروریستی را در روستای «بابولین» به قتل رساندند، به گونه‌ای که شمار کشته‌ها و زخمی‌های گروه‌های تروریستی در این روستا به 150 تا 200 نفر می‌رسید و مقادیر زیادی از سلاح‌ها و تجهیزات آنها ضبط شد.

وی افزود: حتی نیروهای ارتش سوریه اقدام به ساقط کردن بالونی کردند که گروه‌های تروریستی از آن برای اقدامات تجسسی خود و دادن اطلاعات به طرف‌های دشمن استفادده می‌کردند.

رئیس کمیته امنیتی و نظامی شهر ادلب گفت: در این بالن از تکنولوژی آمریکایی استفاده شده بود و نمونه آن در سوریه وجود ندارد و این شکست دیگری را به لیست شکست‌های گروه‌های تروریستی و افراد مسلح در سوریه اضافه می‌کند.

سرتیپ الف – ن تاکید کرد که قهرمانان ارتش سوریه مصمم هستند، تمام مراکز و مقرهای تروریست‌ها هرجای این کشور که باشد، را منهدم کرده و از بین ببرند و این موجب شده تا حتی شبکه‌های مغرض نیز اعتراف کنند که گروه‌های تروریستی و افراد مسلح فعال در سوریه به طور عام و ادلب به طور خاص روحیه خود را از دست داده‌اند و این موضوعی است که در عمل آن را در عرصه میدانی و میزان خسارات وارده به این گروه‌ها مشاهده می‌کنیم.

وی تاکید کرد که قهرمانان ارتش سوریه تاکید می‌کنند که سرنوشت نبردها را به سود ارتش و مردم سوریه رقم خواهند زد و امنیت و ثبات را بار دیگر به کشور باز خواهند گرداند و در برابر خواسته‌های آمریکا و رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس سرفرود نخواهند آورد و با مردم وفادار و مخلص سوریه عهد می‌بندند که همواره در اوج آمادگی برای دفاع از میهن به سر برند.

سرتیپ الف – ن در ادامه افزود: یگان‌های ارتش سوریه غیر از آن با دیگر اقدامات تروریستی گروه‌های مسلح از جمله بمبگذاری و خنثی کردن این بمب‌ها مقابله می‌کنند، از جمله اینکه یگان‌های مهندسی ارتش سوریه در دوره کوتاهی موفق شدند، ده‌ها بمب کار گذاشته شده و خودرو بمبگذاری شده را پس از شناسایی خنثی کنند.

وی تاکید کرد که اهالی استان ادلب مردمان وفاداری هستند و شمار زیادی از اهالی این استان با تشکیل کمیته‌های مردمی و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی به همراهی با ارتش سوریه و کمک به آن پرداختند و استان ادلب یکی از بهترین نمونه‌های زندگی مسالمت‌آمیز و مشترک و در امنیت مردم در کنار یکدیگر است و این اهالی این استان در حال حاضر از حیث سوخت و مواد غذایی و دارو با هیچ مشکلی مواجه نیستند و فعالیت‌های اجتماعی و آموزشی در ادلب به روال عادی و طبیعی آن در جریان است.

اما در خصوص اینکه در حال حاضر ارتش سوریه بر چند درصد از اراضی و مناطق استان کنترل و اشراف دارد، سرتیپ «الف – ن» گفت: در این خصوص نمی‌توان درصد دقیقی را بیان کرد، چون گروه‌های تروریستی و افراد مسلح هر روز از نقطه‌ای به نقطه دیگر در حال نقل و انتقال هستند. اما می‌توان گفت که از دو ماه گذشته تاکنون خسارات وارده به گروه‌های مسلح و تجهیزات آنها بسیار و چشمگیر بوده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار