امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29303
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه‌های ایتالیایی امروز یکشنبه اعلام کردند: ده‌ها مهاجر آفریقایی که با یک قایق بادی قصد داشتند ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه‌های ایتالیایی امروز یکشنبه اعلام کردند: ده‌ها مهاجر آفریقایی که با یک قایق بادی قصد داشتند خود را از طریق دریای مدیترانه به سواحل ایتالیا برسانند بر اثر واژگون قایق در دریا غرق شدند.

یک کشتی تجاری که در فاصله نزدیک به مکان حادثه واژگونی قایق مهاجران آفریقایی بود توانست 22 تن از سرنشینان را نجات بدهد که به جزیره لامبدوزا ایتالیا منتقل شدند اما 31 تن از سرنشینان جان باختند.

مهاجران آفریقایی نجات یافته از کشورهای نیجریه، گامبیا، بنین و سنگال هستند.

در روزهای جمعه و شنبه گذشته اجساد 450 مهاجر آفریقایی که قصد داشتند برای زندگی بهتر خود را به ایتالیا برسانند از دریا بیرون کشیده شده است.

صبح امروز یکشنبه نیز 92 مهاجر آفریقایی در دریای مدیترانه در سواحل تونس از مرگ حتمی نجات یافتند.

جزیره لامبدوزا ایتالیا در جنوب جزیره سیسیل در 130 کیلومتری شرق تونس، مقصد اولیه مهاجرانی است که بعد از ناآرامی های کشورهای شمال آفریقا، به امید زندگی بهتر در اروپا، خود را به آنجا می رسانند.

از آغاز ناآرامی ها در شمال آفریقا تاکنون، غرق شدن چندین قایق مملو از مهاجران در نزدیکی ساحل جزیره لامبدوزا و سواحل دیگر ایتالیا گزارش شده، اما از میزان تلفات آماری ارائه نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها