امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29317
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا هفته جاری درباره لایحه سخت تر شدن تحریم‌های اقتصادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا هفته جاری درباره لایحه سخت تر شدن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران رای گیری می‌کنند.

براساس این گزارش، تصویب این لایحه منجر به کاهش بیشتر صادرات نفت ایران خواهد شد.

به گفته یک نماینده مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوریخواهان که اکثریت مجلس را تشکیل می‌دهند روز چهارشنبه لایحه ای را به رای خواهند گذاشت که هدفش کاهش روزانه یک میلیون بشکه صادرات نفت ایران در طول یک سال است.

انتظار می‌رود این لایحه به راحتی در مجلس نمایندگان تصویب شود اما بدون تصویب سنا بلافاصله تبدیل به قانون نمی‌شود. کمیته بانکداری سنا نیز باید نسخه مورد نظر خود را درباره این لایحه تا ماه سپتامبر ارائه کند.

به نوشته رویترز، تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان شکاف میان نمایندگان کنگره و کاخ سفید را در زمینه تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران افزایش خواهد داد.

در حالیکه تعدادی از نمایندگان آمریکا به دنبال اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای این کشور هستند اما دولت باراک اوباما هفته گذشته بخش کوچکی از این تحریمها را لغو کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا پنج شنبه گذشته لیست داروهایی که می‌توانند به ایران صادر شوند را گسترش داد اقدامی که با روی کار آمدن میانه روها در ایران و افزایش امیدها برای کاهش تنش در روابط دو طرف بی ارتباط نیست.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها