امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29322
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، کارگاه آموزشی با حضور بیش از 60 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، کارگاه آموزشی با حضور بیش از 60 نفر از راهنمایان تورهای گردشگری این استان و کارشناسان محیط زیست برگزار شد.

در این کارگاه شرکت‌کنندگان با اصول پرنده‌نگری، زیستگاه‌های پرندگان فارس و همچنین پرندگان شاخص این استان آشنا شدند.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس اکوتوریسم را سفری مسئولانه به مناطق طبیعی خواند که موجبات حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی را فراهم می‌آورد.

حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی با پر اهمیت خواندن آموزش به راهنمایان تورهای گردشگری به عنوان کسانی که در ارتباط مستقیم با گردشگران هستند گفت: در نهایت این افراد با اطلاعات کاربردی که از این دوره‌ها کسب می‌کنند به حافظان طبیعت تبدیل می‌شوند و این چیزی جز فرهنگ‌سازی در جامعه نیست و آنچه که در این‌گونه دوره‌ها باید به آن توجه شود آموزش‌های کاربردی و عملی است.

وی با اشاره به اینکه به ‌منظور حفظ محیط‌ زیست و آفریده‌های طبیعی در صنعت گردشگری باید نقش راهنمایان گردشگری به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد ابراز داشت: استان فارس به عنوان مهد فرهنگ و هنر و قدمت مراکز تاریخی و فرهنگی دارای ظرفیت‌های بسیار عظیمی نیز در زمینه گردشگری طبیعی است که امیدواریم رویکرد جدیدی که در مجموعه گردشگری این استان در زمینه توسعه گردشگری ایجاد شده تداوم یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس همچنین تصریح کرد: در این مسیر محدودیت‌هایی نیز وجود دارد که با کمک رهبران مذهبی و فرهنگی این استان این موانع را برطرف و با الگوی اسلامی ایرانی گردشگری مدیریت شده را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: فارس جاذبه‌های کم‌نظیری برای توسعه اکوتوریسم و طبیعت‌گردی دارد و با توجه به وجود این پتانسیل‌ها در مناطق طبیعی این استان می‌توان آن را به یک مرکز جذب اکوتوریست و ایجاد درآمد برای رشد و توسعه مطرح کنیم.

این مسئول ادامه داد: ایجاد قطب طبیعت‌گردی در این مناطق علاوه بر جذب طبیعت‌گردان و توسعه صنعت جهانگردی در فارس می‌تواند تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی این استان بگذارد و زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال جوانان فراهم آورد.
انتهای پیام/‌2448/ن/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها