امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29330
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 45
به‌گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان در مراسم احیای مسجد جامع امیرالمومنین (ع) با اشاره به نزول قرآن در ...

به‌گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان در مراسم احیای مسجد جامع امیرالمومنین (ع) با اشاره به نزول قرآن در شب قدر، گفت: قرآن کریم دو گونه نازل شده؛ یکی نزول به صورت یکجا در ماه رمضان و دیگری هم تنزیل قرآن در طول 23 سال که به طور مرتب بر پیامبر نازل شده است؛ لذا عظمت ماه مبارک رمضان اساسا یکی به دلیل روزه و دیگری به خاطر نزول قرآن است.
وی افزود: اینکه در چنین شبی قرآن را به سر می‌گیریم، یعنی اعلام عظمت قرآن در ماه مبارک رمضان و حضرت امام صادق (ع) می‌فرماید آنچه تقدیر می‌شود، همین امشب یعنی شب نوزدهم ماه رمضان است؛ در روایات داریم که اگر قرار باشد یک‌سال در نظام هستی برنامه‌ریزی شود، از شب قدر شروع می‌شود.
دبیر کل حزب مردم‌سالاری به موضوع رابطه عدالت و تقوا از منظر حضرت امیرالمومنین علی (ع) پرداخت و گفت: ما در آیین هیچ شخصیت سیاسی برجسته تاریخ نمی‌بینیم که در سخنانش بحث عدالت را به این گستردگی مطرح کرده باشد.
کواکبیان افزود: برخی می‌گویند برای اینکه به توسعه برسیم، باید عدالت را زیر پا بگذاریم اما آن حضرت می‌فرماید در عدالت توسعه هست و اگر برای کسی عدالت سخت جلوه می‌کند، حتما جور و ستم برای او سخت‌تر خواهد بود.
وی تصریح کرد: اگر توسعه واقعی را می‌خواهیم، باید عدالت داشته باشیم و اگر عدالت واقعی را می‌خواهیم، باید به دنبال توسعه باشیم.
«اینکه عدالت را بخواهیم و توسعه را قربانی کنیم یا توسعه را بخواهیم و عدالت را قربانی کنیم، از دیدگاه امام علی (ع) درست نیست بلکه عدالت و توسعه لازم و ملزوم یکدیگر هستند».
دبیر کل حزب مردم‌سالاری اظهار داشت: این دیدگاهی که می‌گوید برای رسیدن به توسعه باید مفهوم واقعی عدالت و برابری را نادیده گرفت، غلط است.
کواکبیان افزود: ممکن است مشکلات بسیاری را در حکومت دینی داشته باشیم و اکنون هم مشکلات بسیاری را داریم، اما بحث این است که اگر از این مبنای فکری فاصله بگیریم، قطعاً مشکلات بسیار بیشتر از اینها خواهد بود.
وی اضافه کرد: حضرت علی (ع) وقتی که به حکومت رسیدند، عده‌ای آمدند و به ایشان گفتند گذشته‌ها را فراموش کنید؛ حضرت فرمودند که عدالت مربوط به گذشته و حال نیست.
«اگر بی قانونی‌ها در این کشور شده آن کس که دنبال عدالت است، دیگر این بی قانونی‌ها نباید تکرار شود».
نماینده سابق مردم سمنان در مجلس گفت: اگر عده‌ای حق مردم را ضایع کردند و حقوق آنها را نادیده گرفتند، از بیت‌المال مسلمین اختلاس کردند و رقم‌های 3 هزار میلیارد تومانی را پدید آوردند تا عدالت واقعی محقق شود، باید به این اختلاس‌ها دقیقا رسیدگی شود و مزه شیرین و حلاوت عدالت دستگاه قضایی به کام ملت چشانده شود.
کواکبیان با بیان اینکه بخشی از تقوی اجرای قانون است، ادامه داد: اتفاقا گاهی کشورهای غربی و آمریکایی با اجرای دقیق قانون، بحث عدالت را بیشتر از ما اجرا می‌کنند؛ فقط می‌خواهم بگویم بین تقوا و بین عدالت در نهج‌البلاغه رابطه بسیار نزدیکی داریم.
«آنچه در این شب‌های قدر مهم است، این است که ابتدا برای وجود خودمان به مرز تقوا و عدالت برسیم و ثانیا برای کل جامعه مسلمانان در سراسر عالم به عدالت و تقوا برسیم؛ همین دیروز در میدانی در مصر بیش از 100 نفر را قتل عام می‌کنند، معنا و مفهوم این کار چیست؟ به خاطر این است که از مقصد اولیای الهی دور شده‌‌اند و به خاطر مسایل دنیایی به جنگ و برادرکشی روی آورده‌اند».
رئیس جبهه اصلاح‌طلبان با اشاره به تحولات منطقه همچون تونس و لیبی اظهار داشت: امروز می‌بینیم در کشورهایی که با بیداری اسلامی انقلاب کردند، یکی پس از دیگری برایشان مشکلاتی پیش می‌آید که باید این جنگ افروزی‌ها و برادرکشی‌ها پایان یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار