امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29339
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۳
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، تحصن کنندگان در میدان رابعة العدویة در شهرک نصر قاهره امروز متعهد شدند که با وجود خونریزی‌هایی که ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، تحصن کنندگان در میدان رابعة العدویة در شهرک نصر قاهره امروز متعهد شدند که با وجود خونریزی‌هایی که تاکنون باعث کشته شدن 65 نفر از شهروندان حامی محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع این کشور شده است، در تحصن خود باقی خواهند ماند.

کشته شدن هواداران مرسی دیروز و یک روز بعد از آن انجام شد که عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع این کشور خواستار خروج مردم برای مقابله با خشونت و ترور در این کشور شده بود.

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که در حمله و تیراندازی های گسترده علیه هواداران محمد مرسی در این کشور 65 نفر کشته شده‌اند، اما جماعت اخوان المسلمین معتقدند که 61 نفر دیگر نیز بر اثر ضرب و شتم افراد سیاه پوش و کلاه‌خود دار زیر دستگاه‌های تنفس مصنوعی هستند. اورژانس مصر معتقد است در این حملات 72 نفر کشته شده‌اند.

هواداران مرسی اعلام کرده‌اند در اعتراض به کودتای نظامی در این کشور اعتراضات خود را دنبال می‌کنند و تا بازگشت محمد مرسی رئیس جمهور منتخب به قدرت، این تحصن را دنبال می‌کنند.

محمد کمال یکی از رهبران اخوان المسلمین در این زمینه گفت که حاضران در میدان رابعة العدویة دیدگاه‌های خود را به صورت مسالمت‌آمیز دنبال می‌کنند و دولت غیر قانونی جدید باید به حرف‌های آنها گوش دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها