امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2936
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «اخضر ابراهیمی» فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «اخضر ابراهیمی» فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب روز جمعه گذشته گزارشی به شورای امنیت در مورد آخرین تحولات سوریه ارائه کرده که بخشی از این گزارش در برخی از رسانه‌ها منتشر شده است.

ابراهیمی شرایط سوریه را کاملا ناامید کننده خوانده و گفته که هیچ امیدی برای خروج از تونل نابودی که بحران سوریه در آن گرفتار شده وجود ندارد.

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب افزوده: شرایط سوریه هر روز بدتر می‌شود زیرا حکومت آماده گوش دادن نیست و معارضان نیز بر یک موضع ثابت و سیاست‌های یکسان وحدت نظر ندارند.

در ادامه این گزارش آمده که شرایط بحران سوریه تغییر نکرده و نخواهد کرد یا جنگی طاقت فرسا را تا پایان شاهد خواهیم بود زیرا هر کدام از طرف‌های نزاع و حامیانشان معتقدند که پیروز میدان خواهند بود و یا اینکه دو طرف نزاع و حامیانشان متوجه خواهند شد که راه حل نظامی گزینه مناسبی نیست و باید به سرعت مذاکرات را برای راهکار سیاسی آغاز کنند.

وی همچنین با اشاره به درخواست «معاذ خطیب» رئیس پیشین ائتلاف معارضان سوری در فوریه گذشته برای گفت‌وگو با حکومت سوریه گفت: آن اقدام مانند نوری ضعیف در شرایطی تاریک بود اما «غسان هیتو» نخست وزیر دولت موقت معارضان این امید را با خودداری از مذاکره نابود کرد.

ابراهیمی از طرف‌های نزاع خواست تلاش برای آغاز راهکار دیپلماتیک را از سر بگیرند و از مردم سوریه به خاطر دستاوردهای نا چیزش در هشت ماه گذشته عذر خواهی کرد و گفت: تلاش‌ها برای توقف خونریزی و ایجاد صلح در سوریه موفقیت آمیز نبوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها