امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29369
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت: در حمله شب گذشته با استفاده از گلوله‌های آر.پی.جی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت: در حمله شب گذشته با استفاده از گلوله‌های آر.پی.جی به یک پادگان ارتش در منطقه الساحه در شهر رفح مصر در مرز با نوار غزه یک سرباز مصری کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.

افراد مسلح شب گذشته حملات دیگری را نیز در منطقه سینا انجام دادند.

در همین راستا، یک منبع امنیتی دیگر به خبرگزاری فرانسه گفت: بیش از هشت مرکز بازرسی شهرهای العریش و شیخ زوید و رفح هدف حمله با سلاح های سبک و سنگین و گلوله های آر.پی.جی قرار گرفت.

وی افزود: افراد مسلح یکشنبه شب یک فروند راکت ساخت آمریکا را از مسافت دور به ساختمان مدیریت امنیت در شمال سینا شلیک کردند که باعث زخمی شدن سطحی سه افسر شد.

در درگیری‌ها و حملات منطقه سینا تاکنون 61 نفر از جمله غیرنظامیان، افراد مسلح و نیروهای امنیتی کشته شده‌اند که سهم نیروهای امنیتی 27 نفر بوده است. از این 27 نفر 17 نفر پلیس و 10 نفر سرباز هستند.

بیش از یکصد نفر دیگر نیز در بیش از 50 حمله افراد مسلح در طول کمتر از یک ماه زخمی شده اند.

ارتش مصر نیز از کشتن 20 فرد مسلح در عملیات نظامی خود در شمال سینا خبر داد.

سه فرد مسلح چهارشنبه گذشته به هنگام انفجار خودروی بمب‌گذاری شده آنها پیش از موعد مقرر در مسیر عزیمت به شهر العریش کشته شدند.

منطقه سینای مصر از بیش از سه هفته پیش شاهد موج جدید درگیری ارتش و پلیس با نیروهای مسلح بوده است. ارتش مصر با هماهنگی اسرائیل عملیات نظامی بزرگی را در این منطقه در حال اجرا دارد.

چندی پیش یک فروند هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل در نزدیک مرز فلسطین اشغالی با منطقه سینای مصر سقوط کرد که مسئولان اسرائیلی نقض فنی را علت آن اعلام کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار