امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29372
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین "نارضایتی شدید" خود از سخنان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین "نارضایتی شدید" خود از سخنان و توصیه‌های مطرح شده در جلسه فوق العاده دیروز پارلمان در تشویق قتل، شکنجه، بازداشت و سلب تابعیت شهروندانی که خواهان دموکراسی و رعایت حقوق بشر در بحرین هستند و دیدگاهی مخالف با دستگاه حاکم دارند، ابراز داشت.

این جمعیت در بیانیه خود افزود که به تلاش مسالمت آمیز خود ادامه خواهد داد و تا زمان تحقق خواسته‌های مردم در ساختن کشوری دموکراتیک از تلاش نخواهد ایستاد.

این بیانیه تاکید کرد: گزینه امنیتی (رژیم بحرین) در طول 30 ماه اخیر شکست خورده است و تلاش امروز (رژیم) برای تشدید سرکوب، تروریسم، خشونت رسمی، حمله به شهروندان و به راه انداختن کشمکش های طائفه ای گزینه ای ویرانگر است و موضوع خطرناک این است که اینگونه صادر شده است.

اعضای مجلس ملی (پارلمان) در جلسه فوق العاده دیروز خود برای تعدیل قانون به اصطلاح مبارزه با تروریسم درخصوص شماری از توصیه ها به توافق رسیدند.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تظاهرات در شهر منامه، تشدید مجازات‌ها و اعمال حالت فوق العاده و سلب تابعیت و برخورد با جمعیت‌های سیاسی از جمله این توصیه‌ها است.

حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین نیز با ستایش از توصیه‌های تصویب شده در جلسه فوق العاده مجلس ملی (پارلمان) گفت: این توصیه ها ملی است و همه آنها مدنظر قرار خواهد گرفت زیرا به نفع امنیت کشور و شهروندان است و امنیت و نظام را از جرایم تروریستی درامان می دارد و منافع شهروندان در کار و زندگی روزانه را که با بسته شدن خیابانهای اصلی و ورودیهای منتهی به مناطق حیاتی تاثیر پذیرفته است، حفظ می کند.

وی از همه مراجع ذیربط خواست تا برای اجرایی کردن این توصیه‌های مهم در سریعترین زمان ممکن از طریق کانال های قانونی موجود تلاش کنند.

رژیم بحرین از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده و وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید علیه فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن 14 اوت [23 مرداد] آغاز کرده و به خانه‌های مردم یورش و افراد را بازداشت می‌کند. مردم بحرین از هم اکنون خود را برای تظاهرات روز 14 آگوست [23 مرداد] آماده می‌کنند.

جنبش « تمرد بحرین» خواستار حضور گسترده مردم در تظاهرات روز 14 آگوست شده‌ است. این روز با استقلال بحرین از استعمار انگلیس نیز مصادف است. بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها