امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29385
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد‌رضا پور‌ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد‌رضا پور‌ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان در تذکری با استناد به مواد 208، 209، 210 و 211 آئین‌نامه داخلی پارلمان اظهار داشت: آئین‌نامه، نحوه بررسی سوال از وزرا و رسیدگی به تقاضاهای تحقیق و تفحص را مشخص کرده است.

وی افزود: یک ماه است که پیگیری می‌کنم هیئت رئیسه مجلس موضوع تقاضای تفحص از شرکت ملی مس را در دستور کار صحن علنی بیاورد، روز آخر هفته گذشته آقای منادی گفت که این کار را انجام داده و در دستور کار آورده است اما متاسفانه لحظه آخر بررسی این تقاضای تفحص از دستور کار مجلس حذف شد، به چه دلیلی این اتفاق افتاد؟

پورابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: آیا هیئت رئیسه به نمایندگان تعهد داده است که بر اساس آئین‌نامه عمل می‌کند یا به شکل دیگری؟ 4 ماه است از مطرح شدن تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس‌ می‌گذرد، سه ماه بنده این موضوع را در کمیسیون پیگیری کردم تا در نهایت به تصویب رسید اما هر هفته هیئت رئیسه می‌گوید که این هفته یا هفته بعد بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس را در دستور کار قرار می‌دهد.

نماینده کرمان در مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: نکته جالب این است که یک تفسیری هم آقای لاریجانی مطرح می‌کند که بنده آن را قبول ندارم، آقای لاریجانی می‌گوید چون پایان دولت دهم است، ما خیلی به تقاضاهای تحقیق و تفحص اهمیت نمی‌دهیم، ولی ما این تفسیر را قبول نداریم.

وی با بیان اینکه تفسیر را آئین‌نامه انجام می‌دهد، گفت: آئین‌نامه دقیقا موضوعات را توضیح داده و مسیر را مشخص کرده است، بنده تعدادی هم سوال از برخی وزرا داشته‌ام که تاکنون در دستور کار صحن علنی آورده نشده است.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام سید‌محمد‌حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست صحن را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر پور‌ابراهیمی گفت: ما موارد مورد‌نظر شما را پیگیری خواهیم کرد و گزارش آن را به شما ارائه می‌دهیم اما انصافا تراکم سوالات از وزرا زیاد است و همین تراکم موجب شده نتوانیم در چارچوب آئین‌نامه عمل کنیم، موضوع تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس را هم پیگیری می‌کنیم تا در اسرع وقت در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار