امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29387
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان، رسیدگی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان، رسیدگی به طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را ادامه دادند و ماده 2 این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، به منظور برنامه‌ریزی، تصویب مقررات هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش علمی و پذیرش دانشجو برای همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه‌ای و دکتری پیوسته «شورای سنجش و پذیرش دانشجو» که از این پس در این قانون شورا نامیده می‌شود، با تاکید ذیل تشکیل می‌شود:

الف- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)
ب- وزیر آموزش و پرورش
پ- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ت- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
ث- معاون آموزشی وزیر آموزش و پرورش

ج- معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

چ- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)

ح- یک نفر از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر

د- رؤسای مرکز سنجش آموزش و پرورش و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان ناظر

در تبصره این ماده مقرر شد عضویت اعضا در شورا قابل تفویض به غیر نمی‌باشد و شورا با حضور حداقل 5 نفر از اعضای غیرناظر رسمیت می‌یابد.

وکلای ملت با 130 رای موافق، 9 رای مخالف و 11 رای ممتنع از 206 نماینده حاضر در جلسه، این ماده را به تصویب رساندند.

به گزارش فارس، همچنین وکلای ملت با ارجاع بند «خ» این ماده برای بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با 125 رای موافق، 10 رای مخالف و 11 رای ممتنع از 205 نماینده حاضر در جلسه، موافقت کردند.

بند «خ» ماده 2 این طرح دیگر اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو را مشخص می‌کرد که در آن آمده بود: رؤسای 3 دانشگاه از دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های غیردولتی به پیشنهاد وزرای مذکور و انتخاب شورا به عنوان ناظر در شورای سنجش و پذیرش دانشجو عضو می‌شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها