امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29396
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای دفاع مصر در بیانیه خود درپی نشست شب گذشته‌اش افزود: ملت عظیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای دفاع مصر در بیانیه خود درپی نشست شب گذشته‌اش افزود: ملت عظیم مصر روز جمعه به میادین آزادی در استان‌های مختلف آمدند تا بدون هرگونه شکی بر مخالفت خود با تروریسم سیاه و خشونت کور و سخنان تنفر آمیز و همچنین عزم خود برای اجرایی کردن خواسته خود در پاسداری از امنیت ملی خویش در برابر هرگونه تهدیدی تاکید کنند.

در این بیانیه آمده است: در برابر این اراده آزاد جلوه گر شده در خیابان‌ها و میادین مصر، دولت با همه نهادهای خود چیزی ندارد جز اینکه گوش فرا دهد و برهمین اساس نیز شورای ملی دفاع برای بحث درخصوص تدابیر لازم به منظور برخورد با روند رویدادها و اجرای خواست مصری‌ها تشکیل جلسه داد.

این بیانیه افزود: شورای دفاع ملی عناصر تحصن کننده در دو منطقه رابعه العدویه و میدان النهضه را فرا می‌خواند که دست کشیدن واضح و قاطع خود از انواع خشونت را فوری اعلام کرده و از اقدامات خشونت آمیز و ترور و تعرض لفظی و عملی به شهروندان را متوقف کنند و همچنین از این عناصر می‌خواهد که از ایجاد تنفر و اقدامات تحریک آمیز علیه شهروندان مصری و نهادهای کشور دست بردارند.

این شورا تاکید کرد که با دقت تحولات تحصن کنندگان و اقدامات آنها را زیر نظر خواهد داشت.

در این بیانیه درخصوص تخطی دو تحصن میدان رابعه العدویه و میدان النهضه از مبانی اساسی امنیت ملی مصر ابراز نگرانی شدید کرد.

این بیانیه افزود: با استناد به این امر، شورای دفاع این تحصن کنندگان را به عدم تخطی از حقوق خود در بیان مسالمت آمیز و مسئولانه دیدگاهشان دعوت و هشدار می‌دهد که تصمیمات و تدابیر قاطع و شدیدی در قبال هرگونه تخطی در چارچوب قانون و مبانی احترام به حقوق بشر اتخاذ خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار