امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29398
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، عبدالحلیم مراد رئیس فراکسیون سلفی "الاصاله" در پارلمان بحرین گفت: شعار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، عبدالحلیم مراد رئیس فراکسیون سلفی "الاصاله" در پارلمان بحرین گفت: شعار «سنی‌ها و شیعیان برادرند و سرزمین ما فروشی نیست»، کلامی بیهوده و پوچ است.

این اظهارات نماینده سلفی در حالی مطرح می‌شود که عبارت مذکور، یکی از مهمترین شعارهای وحدت گرایانه‌ای است که در جریان اعتراضات مردمی به اقدامات رژیم آل خلیفه، از سوی انقلابیون بحرینی - اعم از شیعه و سنی- سر داده می‌شود.

وی در ادامه در اظهاراتی تحریک کننده، "اقشار خاموش" روستاهای شیعه نشین را به تحرک علیه انقلابیون دعوت کرد.

مراد همچنین با نادیده گرفتن تروریسم دولتی آل خلیفه و سرکوب شدید هر صدای آزادی خواهانه در بحرین، تلویحاً قیام مسالمت آمیز مردم انقلابی بحرین را مصداق تروریسم دانست و راه رهایی از "تروریسم" در بحرین را تغییر در سیاست آموزشی و تربیتی و رسانه ای عنوان کرد.

همچنین سوسن تقوی نماینده پارلمان بحرین نیز در جلسه فوق العاده پارلمان پیشنهاد کرد که از برگزاری تظاهراتی که به امنیت اخلال وارد می کند، جلوگیری شود.

وی برحق دولت در اتخاذ تدابیری برای حفظ امنیت در کشور از جمله حق اعلام سلامت ملی تاکید کرد.

جواد العریض معاون نخست وزیر بحرین نیز گفت: دولت تلاش‌های زیادی را برای مبارزه با تروریسم به کار می‌گیرد و با اخلالگران امنیت به هیچ مسامحه صورت نخواهد گرفت.

ضیاء الموسوى عضو مجلس شورا نیز با نادیده گرفتن سرکوب بی رحمانه مردم توسط نیروهای رژیم آل خلیفه، مدعی شد: نمی توان پذیرفت که بحرین از داخل یا از سوی خارجی‌ها آسیب ببیند.

خلیل الذوادی عضو مجلس شورای بحرین نیز گفت: صبر بحرینی‌ها به پایان رسیده است و باید اقدامات لازم را برای مقابله با تروریسم و اجرای قانون بر ضد مخلان امنیت انجام داد.

العسومی دیگر نماینده پارلمان بحرین نیز مدعی شد: بحرین درمعرض شدیدترین بحران در تاریخ خود قرار گرفته است و همه مناطق کشور در معرض "اقدامات تروریستی" قرار گرفته است و باید در برابر سفرای کشورهایی که در امور کشور ما دخالت می کنند، موضع گیری شود.

اعضای مجلس ملی (پارلمان) در جلسه فوق العاده دیروز خود برای تعدیل قانون به اصطلاح مبارزه با تروریسم درخصوص شماری از توصیه‌ها به توافق رسیدند.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تظاهرات در شهر منامه، تشدید مجازاتها و اعمال حالت فوق العاده و سلب تابعیت و برخورد با جمعیت‌های سیاسی از جمله این توصیه‌ها است.

رژیم بحرین از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده و وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید علیه فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن 14 اوت [23 مرداد] آغاز کرده و به خانه‌های مردم یورش و افراد را بازداشت می‌کند. مردم بحرین از هم اکنون خود را برای تظاهرات روز 14 آگوست [23 مرداد] آماده می‌کنند.

جنبش « تمرد بحرین» خواستار حضور گسترده مردم در تظاهرات روز 14 آگوست شده‌ است. این روز با استقلال بحرین از استعمار انگلیس نیز مصادف است. بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار