امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29400
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در دو انفجار همزمان در بنغازی در شرق لیبی که کاخ دادگستری و دفتر دادستان کل بنغازی در فاصله یک کیلومتری از ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در دو انفجار همزمان در بنغازی در شرق لیبی که کاخ دادگستری و دفتر دادستان کل بنغازی در فاصله یک کیلومتری از یکدیگر را هدف گرفته بود دستکم 13 تن زخمی شدند.

سرهنگ محمد الحجازی، سخنگوی رسمی اتاق عملیات امنیت مشترک برای حفاظت از شهر بنغازی گفت: این دو انفجار که وقت افطار روی داد خسارات مادی سنگینی به جا گذاشت.

وی افزود: کاخ دادگستری در شمال بنغازی در خیابان احمد رفیق المهدوی در میدان الحریه که خاستگاه قیام سال 2011 لیبی بود هدف انفجار قرار گرفت.

انفجار دیگر نزدیک دفتر دادستانی کل شهر بنغازی مقابل بیمارستان هفتم اکتبر در خیابان جمال عبدالناصر روی داد.

بر اثر این دو انفجار علاوه بر زخمی شدن 13 تن با سطح جراحات متفاوت دیوار شرقی کاخ دادگستری و همه شیشه‌های آن و ساختمان‌های همجوار فروریخت.

هنوز عامل انفجار کاملا معلوم نیست اما شاهدان خودروی بمب گذاری شده نزدیک دو ساختمان را عامل انفجار دانستند.

سرهنگ الحجازی گفت: انگشت اتهام متوجه زندانیان فراری از بازداشتگاه الکویفیه است.

حدود هزار و 200 زندانی جرایم عمومی از جمله پرونده‌های مربوط به همکاری با نظام معمر القذافی شنبه گذشته پس از شورش در بازداشتگاه الکویفیه توانستند از زندان فرار کنند.

ناامنی و تشدید تنش‌ها در شهر بنغازی، مهد قیام مردم لیبی از روزها پیش با ترور یک شخصیت سیاسی و دو افسر نظامی و به دنبال آن فرار زندانیان از بازداشتگاه الکویفیه رو به افزایش است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها