امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29403
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با رویترز اظهار داشت: مقابل جماعت اخوان المسلمین یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با رویترز اظهار داشت: مقابل جماعت اخوان المسلمین یک گزینه است. اگر این جماعت بخواهد بخشی از عرصه سیاسی مصر باشد، در به روی آن باز است اما اگر بخواهد خشونت را انتخاب کند، ناگزیر خواهند شد که تسلیم قدرت کامل قانون، شود.

وی تاکید کرد که تحریک و ترغیب مستمر به خشونت بسیار خطرناک است زیرا مردم را در شرایط تنش شدید قرار می‌دهد این در حالی است که مصر نیازمند عبور از این شرایط است.

نبیل فهمی میان گام برداشتن برای آشتی و توقف آنچه که خشونت خواند، ارتباط قائل شد و رهبران اخوان را که به ادعای او به خونریزی بیشتر ترغیب می‌کنند، ملامت کرد و گفت: ما خواستار توقف خشونت و آغاز گفت‌وگو درباره چگونگی تحقق آشتی و مصالحه هستیم. مهم این است که ما گام به گام در این مسیر حرکت کنیم. گام نخست دستیابی به تفاهم درباره پایان دادن به خشونت است و آشتی در این‌راستا با گذشت زمان محقق می‌شود.

وی افزود: اگر اخوان‌المسلمین تصمیم بگیرد که از سیاست عقب‌نشینی کند، این امر تاسف‌بار خواهد بود. اگر آنها بخواهند خشونت را انتخاب کنند، ما شاهد مقابله‌ای متفاوت با این مسئله خواهیم بود. حتی اگر من شخصا مواضع و تفکرات آنها را رد کنم، آنها باید جایگاه خود را در عرضه سیاسی مصر بیابند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر مصر به سوی جنگ داخلی برود، آیا تلاش‌ها برای آشتی کم خواهد شد، گفت: ما برای آشتی میان تمام مصری ها تلاش می‌کنیم و معتقدم که ما در وضعیتی هستیم که نباید اجازه دهیم کنترل اوضاع از دست ما خارج شود.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها