امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29407
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، شماری از نمایندگان پارلمان عراق، تجاوز گروه‌های مسلح در سوریه جهت هدف قرار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، شماری از نمایندگان پارلمان عراق، تجاوز گروه‌های مسلح در سوریه جهت هدف قرار دادن حرم حضرت «زینب»(علیها سلام) در جنوب دمشق را اقدامی جنون آمیز خواندند که خون صدها میلیون مسلمان را به جوش خواهد آورد.

آنها همچنین این اقدام گروه‌های مسلح را در راستای طرح آمریکا برای برافروختن آتش فتنه‌های طایفه‌ای و مذهبی دانستند و نسبت به تکرار فاجعه انهدام مرقد امامین عسکریین در سامراء و عواقب وخیم آن ابراز نگرانی کرده، موضع گیری جامعه بین الملل در برابر اینگونه اقدامات را مورد انتقاد قرار دادند.     

جمعه العطوانی: تجاوز گروه‌های مسلح به حرم اقدام پیش بینی شده بود

«جمعه العطوانی»، سیاستمدار عراقی و نماینده پارلمان این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: اقدام هدف قرار دادن حرم حضرت زینب (علیها سلام) با توجه به ملاحظات فکری، عقیدتی و سیاسی موجود در این گروه‌ها، امر تعجب آوری نیست.

وی افزود: عقاید و طرز تفکر گروه‌هایی که نام «معارضان مسلح سوری» را بر خود نهاده‌اند، در واقع علاوه بر تفکرات و اندیشه‌های تکفیری و تروریستی و داشتن دیدگاه‌های دشمنانه علیه اسلام که سازمان القاعده آن را دنبال می‌کند، کینه پیروان اهل بیت را نیز در خود می‌پروراند.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه افزود: این‌گونه اقدامات ارتباط تنگاتنگی با ملاحظات سیاسی دارد، چون کشورهایی که سعی می‌کنند، آتش فتنه‌های طایفه‌ای و مذهبی را در سوریه و منطقه برافروزند و بالطبع در راس آنان آمریکا قرار دارد، تلاش می‌کنند تا از نقاط ضعف این ملت‌ها از جمله اختلاف‌های مذهبی و عقیدتی برای اجرای طرح‌های خود به منظور ایجاد شکاف در ملت‌های منطقه در سطوح مذهبی، طایفه‌ای و نژادی استفاده کنند، به طوری‌که این طوایف و گروه‌ها یکدیگر را قبول نداشته باشند.

وی افزود: مورد هدف قرار دادن حرم حصرت زینب نه تنها ضربه‌ای واقعی به وحدت ملی ملت سوریه، بلکه به وحدت ملی تمام ملت‌های منطقه وارد می‌کند.

العطوانی ادامه داد: این حرم دارای قداستی ویژه‌ای نزد همه مسلمانان چه شیعه و چه غیر شیعه دارد، به خصوص که دارای ابعاد عاطفی، اجتماعی، مذهبی و عقیدتی نیز می‌باشد.

این نماینده پارلمان عراق سکوت جامعه بین المللی و سازمان ملل متحد در برابر این قضایا و چشم پوشی در برابر آنچه علیه مقدسات اسلامی در حال اتفاق افتادن است، را مورد انتقاد قرار داد و افزود: این سازمان به مؤسسه‌ای وابسته به آمریکا تبدیل شده است که قوانین جامعه بین الملل را به خصوص پس از حوادث 11 سپتامبر و اشغال عراق توسط نظامیان آمریکایی بدون کسب مجوز از این سازمان زیر پا نهاد.

عالیه نصیف: آمریکا درصدد اجرای طرح جنگ طایفه‌ای و مذهبی در منطقه است

در همین راستا «عالیه نصیف»، نماینده «جناح ملی آزاد» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: طرح فتنه انگیزی طایفه‌ای و مذهبی که آمریکا و هم پیمانان آن در سوریه آن را ساماندهی کرده‌اند، به سوی جنگی علنی و آشکار برای ایجاد شکاف و اختلاف میان ملت‌های منطقه تحت عناوین جدید درحال سوق پیدا کردن است و این موضوع هم اکنون در تجاوز به حرم حضرت زینب (علیها سلام) نمود پیدا کرده است.

نصیف افزود: طرح فتنه انگیزی طایفه‌ای و مذهبی که آمریکا و هم پیمانانش آن را در دست دارند و درحال پیاده کردن آن در منطقه هستند، استفاده از هرگونه سلاح برای کشتار ملت‌ها را توجیه می‌کند، حتی اگر در پلیدترین نوع آن از جمله تجاوز به اماکن مقدس شیعیان باشد که آخرین مورد آن نیز حمله به حرم حضرت زینب بود، تجاوزی که صدها میلیون مسلمان شیعی را تحریک خواهد کرد و خشم و غضب آنها را بر خواهد افروخت.

این نماینده پارلمان عراق گفت: مانند چنین اقداماتی در ایجاد تفرقه و فتنه انگیزی میان مسلمانان و تجاوز به مقدسات آنان این امر را ثابت کرد که آمریکا جز از طریق درگیری‌ها و فتنه انگیزی‌های طایفه‌ای و مذهبی نمی‌تواند به بقای خود ادامه دهد، به همین دلیل به سرعت در سوریه روی به تاسیس گروه تروریستی به نام گروه «جبهه النصره» و گروه «امارت اسلامی شام و عراق» و مانند آنها کرد.

نصیف موضع کشورهای غربی و جامعه بین المللی در برابر این قانون شکنی‌ها را مورد انتقاد قرار داد و گفت: جامعه بین المللی شعار دفاع از حقوق بشر را تنها زمانی سر می‌دهد که اسرائیل بخواهد.

این نماینده پارلمان عراق به آمریکا، قطر و عربستان سعودی درباره حمایت مالی و کمک‌های نظامی و تسلیحاتی به گروه‌های مسلح در سوریه و عراق و دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه هشدار داد.

هادی الیاسری: حفظ مقدسات امری مورد تاکید در میان پیروان همه ادیان آسمانی است

اما «هادی الیاسری»، نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: نشانه‌هایی وجود دارد که حکایت از این دارد، گروه‌های مسلح قصد دارند، این حرم شریف را نیز در معرض تجاوزهای مشابه حرم دو صحابی جلیل القدر پیامبر یعنی «حجر بن عدی» و «عمار بن یاسر» ( رضوان الله علیهم) قرار دهند.

الیاسری گفت: ما نمی‌خواهیم فاجعه انهدام مرقد امامین عسکریین (علیهما سلام) و عواقب و آثار سوئی که بر جامعه عراق گذاشت، دوباره تکرار شود.

وی افزود: دفاع از مقدسات تنها یک واجب ملی نیست، بلکه یک واجب دینی و اخلاقی است و این تنها خواسته مسلمانان نیست، بلکه خواسته پیروان تمام ادیان آسمانی است که از مقدسات ادیان آنها دفاع شود، لذا دفاع از حرم حضرت زینب (علیها سلام) امری لازم و ضروری است، چون این حرم فقط نزد مسلمانان دارای اهمیت و ارزش نیست، بلکه نمادی برای کل جهان اسلامی است.

الیاسری تاکید کرد: هدف قرار دادن حرم حضرت زینب علیها السلام را باید در راستای جنگ طایفه‌ای و مذهبی ملاحظه کرد که سازمان القاعده و دیگر سازمان‌های تروریستی مسلح که از حمایت‌های آمریکا، اسرائیل، قطر و ترکیه برخوردار هستند، آن را در منطقه و سوریه به اجرا می‌گذارند.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود این سوال را مطرح کرد که چرا این عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی به اماکن غیر نظامی و غیر استراتژیک که آثار زیانباری بسیاری برای آنان دارد، حمله می‌کنند.

این نماینده پارلمان عراق گفت: این سوالی است که بسیاری از تحلیلگران را متحیر کرده است. بسیاری از این تحلیلگران بر این باور هستند که حمله به اماکن مقدس، دارای ابعاد روانی و رسانه‌ای برای دادن جلوه‌ای طایفه‌ای و مذهبی به درگیری‌های جاری در سوریه است و اگر شیعیان نمی‌پذیرند که عنوان فرقه‌ای را بر خط مشی‌ها و اعتقادات بگذارند، این گروه‌های فرقه‌ای و طایفه‌ای بودن را برای جنایت‌های خود می‌پذیرند. 

وی تمام این تجاوزها و تعدی‌ها را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر اهداف واقعی جنگ علیه سوریه دانست که هیچ ارتباطی به اهداف طایفه‌ای و مذهبی ندارد، بلکه منافع بین المللی و منطقه‌ای در پس آن قرار دارد که مهمترین آن تامین منافع کشورهایی همچون عربستان سعودی، قطر و ترکیه و مهمتر از همه تامین امنیت اسرائیل در پس آن نهفته است.

این اولین بار نیست که گروه‌های تروریستی مسلح حرم شریف حضرت زینب (علیها السلام) را در جنوب دمشق هدف قرار می‌دهند، بلکه این ششمین باری است که از زمان آغاز بحران سوریه تاکنون این گروه‌های سلفی جهادی این حرم شریف را مورد تعدی قرار می‌دهند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار