امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29437
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ‌محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ‌محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایرا،ن مجلس شورای اسلامی مهمترین نهاد و نماد اعمال حاکمیت اراده ملت است. اختیارات و وظایف کارویژه‌های مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی موقعیت ممتازی به این نهاد در قیاس با دیگر نهادهای حاکمیتی داده است.

وی ادامه داد: لذا مجلس نهم با ترکیب بسیار خوب از نمایندگان با صلاحیت‌های مختلف و کارآمد و مدیریت شایسته خود می‌توانند نقش قابل توجهی در پیشبرد اهداف و اولویت‌های اسناد بالادستی مانند سند چشم‌انداز 20 ساله دهه پیشرفت و عدالت و برنامه پنجساله داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اصلاح و تکمیل تمام خلاءهای قانونی در تسریع روندهای اجرایی، نظارت روندهای اجرایی، نظارت دوره‌ای و قانونی مستمر بر عملکرد تمام نهادهای حاکمیتی بویژه قوه مجریه در عمل به وظایف خود در قبال این اسناد مهمترین اولویت مجلس نهم در سال‌های آتی بود.

عبدالله‌زاده خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی باید چارچوب‌ها و قالب‌های مورد نیاز را برای بسیاری از مشکلات مانند قانون برنامه و بودجه کشور قانون محاسباتی قانونی بسیاری دیگر از قوانینی که مبتلابه آن بوده و هر سال تکرار می‌شود را تهیه کرده تا بتواند چالاک‌تر و عمیق‌تر طرح‌های ارائه شده از سوی نمایندگان و لوایح دولت را بررسی و نسبت به آن تصمیم‌گیری کنند.

نماینده مردم طبس و بشرویه در خانه ملت افزود: مجلس نهم در عرصه اقتصادی با چند موضوع بسیار مهم نظارت بر طرح هدفمندی یارانه‌ها فشارهای بین‌المللی و تلاش قدرت‌های متخاصم غرب برای تشدید محدودیت‌ها بر اقتصاد ملی و حرکت به سوی تقویت ملی مواجه است. تلاش دشمنان انقلاب اسلامی برای تشدید تحریم‌های صنعت نفت و نظام بانکی باعث شده تا این مجلس در مواجهه با تهدیدات خارجی رسالت بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: بخش مهمی از نقش مجلس در کاهش فشارهای خارجی می‌تواند به طور مستقیم به انجام وظایف و کارویژه‌های قانونی آن مرتبط باشد نقش موثر مجلس در حرکت به سمت اقتصاد رقابتی تولید محور و نیز سیاست‌ها و تلاش‌های موثر پیشگیرانه در کاهش و زوال فساد سیاسی و تخلفات بانکی می تواند گام بزرگی برای بهره گیری بهینه از منابع مالی و کاستن از آثار مخرب فشارها و تحریم های خارجی باشد.
عبدالله‌زاده در بخش پایانی اظهاراتش با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان مربوطه خواستار رفع این مشکلات شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها