امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2944
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 152
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: نمایشگاه و همایش «ره‌توشه» ویژه دستاورد‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سه‌شنبه 3 ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: نمایشگاه و همایش «ره‌توشه» ویژه دستاورد‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه 1392 با حضور «سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد و جمعی از فعالان قرآنی استان تهران در تالار وحدت برگزار شد.
«محمد‌رضا پور‌معین»

این همایش با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط «محمدرضا پورزرگری» آغاز شد و «محمد‌رضا پور‌معین» نیز اجرای آن را بر عهده داشت و در ابتدای صحبت‌های خود تأسیس معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد را کار و تلاش حجت‌الاسلام محمدی و رایزنی با دولت و مجلس بیان کرد و گفت: این معاونت با همت حجت‌الاسلام محمدی و پس از تصویب منشور توسعه فرهنگ قرآنی شکل گرفت و به عنوان یکی از ارکان اصلی وزارت ارشاد فعالیت می‌کند.

در این برنامه نما‌هنگی با موضوع برنامه «ره‌توشه» پخش شد و طی آن تصاویری از برنامه‌های قرآنی وزارت ارشاد مانند؛ نمایشگاه قرآن، جشنواره آیات، طرح‌های ملی تلاوت و حفظ و برنامه تکریم از خادمان قرآن پخش شد.

در ادامه این نما‌‌هنگ صحبت‌های تعدادی از هنر‌مندان فعال عرصه بازیگری، خوشنویسی و تئاتر درباره مضامین هنری در قرآن کریم پخش شد.

در بخشی از این تصاویر گزارشی از جشنواره آیات به نمایش گذاشته شده است و در آن بیان می‌شود که در این جشنواره‌ها 80 هزار اثر از سوی هنرمندان ارسال و 4 هزار اثر برگزیده شدند که از بین آنها 135 نفر به عنوان نفرات برتر جشنواره معرفی شدند.
گروه مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی «هدی»

در ادامه این برنامه گروه مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی «هدی» به اجرای برنامه پرداختند که اجرای تیتراژ آغازین سریال «یوسف پیامبر(س)» از بخش‌های جالب این برنامه بود.
محمد‌صادق و محمد‌حسین سلیمانی‌پور

برادران سلیمانی‌پور که هر دو حافظ کل قرآن هستند، میهمانان دیگر این همایش بودند که حاضران در سالن از آنها سؤالاتی را مطرح کردند و این دو برادر تمام سؤالات را به درستی پاسخ دادند.

«محمد‌حسین سلیمانی‌پور» حافظ کل قرآن کریم از سن 6 سالگی شروع به حفظ قرآن کرد و ظرف مدت 1 سال و نیم موفق به حفظ کل قرآن شد، وی در حال حاضر 21 سال سن دارد و مشغول به تحصیل در رشته هوا، فضا در دانشگاه صنعتی شریف است.برادران سلیمانی‌پور

«محمدصادق سلیمانی‌پور» حافظ کل قرآن کریم از سن 6 سالگی حفظ قرآن را آغاز و طی مدت یک سال موفق به حفظ کل قرآن شد، وی در حال حاضر 19 سال سن دارد و در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل در رشته پزشکی است.

این دو برادر به جز حفظ کل قرآن کریم به ترجمه، تفسیر، مشخصات آیات، مکی و مدنی بودن تعداد آیات هر صفحه و کلمات آغازین همه صفحات قرآن تسلط دارند، همچنین آنان می‌توانند آیات کل قرآن را به صورت برعکس و یک‌ در‌ میان بخوانند و یا پس از قرائت ترجمه اصل آیه را تلاوت کنند.

نکته جالب درباره برادران سلیمانی‌پور این است که مربی این دو برادر پدر و مادرشان هستند، اما آنها حافظ کل قرآن نیستند.

در ادامه این مراسم از 50 سال فعالیت استاد «هوشنگ بادپا» در حوزه قرآن کریم تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد سخنرانان این مراسم بودند که متن سخنان آنان در خبر‌های پیشین آمده است.
حجت‌الاسلام «حمید محمدی»

در نمایشگاه «ره‌توشه» فعالیت‌های قرآنی وزارت ارشاد در قالب چند غرفه و با نصب پوستر و بروشور در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته بود.


در این نمایشگاه نهاد‌های قرآنی زیر نظر ارشاد مانند سازمان اوقاف و امورخیریه و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به صورت مستقل غرفه داشتند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها